Marta Kuligowska - skąd pochodzi ile ma lat?

Marta Kuligowska urodziła się 4 marca 1976 roku. W tym roku obchodziła 46. urodziny. Dziennikarka pochodzi z Warszawy. Z wykształcenia jest kierownikiem produkcji filmowej i telewizyjnej. Ukończyła warszawską Akademię Filmu i Telewizji oraz Wyższą Szkołę Filmową i Telewizyjną w Łodzi. Jak podaje portal tvnfakty.pl, pasją Kuligowskiej jest kino oraz medycyna. Obecnie to jedna z najpopularniejszych dziennikarek stacji "TVN 24". Jest z nią związana od ponad 20 lat. Karierę dziennikarską zaczynała w Radio Pogoda. Na jego antenie zadebiutowała w 1997 roku, kiedy prowadziła program "Popołudniowe party na dwie Marty". Później pracowała w Radio Kolor, a stamtąd trafiła w 1999 roku do TVN. Tam prowadziła magazyn "Wizjer", a dwa lata później była już w "TVN 24". Od samego początku prowadzi tam serwisy informacyjne. Później prezentowała także magazyn "Zdrowie", jednak program zniknął z anteny w 2005 roku. Od 2003 do 2004 roku Marta Kuligowska pracowała jako lektorka w reality show "Jestem Jaki Jestem". Dwa lata później w "TVN Style" prowadziła cykl "Młodsza, piękniejsza, szczęśliwsza", a w 2015 roku podjęła się pracy w "TVN Meteo Active", gdzie prowadziła magazyn "Studio Active".

Praktycznie od początku kariery dziennikarskiej Marta Kuligowska była jednak stale związana ze stacją "TVN 24". W 2021 roku media obiegła wiadomość, że prezenterka znika z poranków w stacji. Okazało się, że Kuligowska dostała wtedy nową ofertę pracy. Przeszła wtedy do wieczornego  wydania "Polska i Świat". "Dostałam propozycję przejścia do nowego pasma od kierownictwa stacji. Postanowiłam z niej skorzystać. Cieszę się z nowych zadań" - powiedziała  w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Marta Kuligowska - mąż

Marta Kuligowska nie ma męża. Dziennikarka od kilkunastu lat jest natomiast związana z fotografem, Pawłem Hoffmanem. Para nigdy nie zdecydowała się na zalegalizowanie swojego związku. Dziennikarka i jej partner mocno chronią swojej prywatności. Wynika to zwłaszcza z inicjatywy Hoffmana. Chociaż fotograf jest związany z  jedną z najpopularniejszych prezenterek w Polsce, sam nie lubi blasku fleszy. 

On nie chce się ujawniać. To mistrz drugiego planu. Ale w moim życiu jest na planie pierwszym, chociaż nie chce się ze mną fotografować, co nieraz mu wypominam. Ale szanuję jego decyzję, mówiła Kuligowska w rozmowie z "Vivą".

W rozmowie z Krystyną Pytlakowską w 20201 roku dziennikarka wyznała, że nie potrzebuje sformalizowania związku z partnerem.  Wystarczy im to, że są rodzicami i stale łączy ich miłość. Nie jest jednak przeciwna konceptowi małżeństwa i nie ukrywa, że kiedyś jeszcze może staną z Hoffmanem na ślubnym kobiercu. „Dziećmi jesteśmy połączeni na całe życie. Budujemy dom i mamy różne notarialne zabezpieczenia. A poza tym łączy nas miłość. Na razie tyle i aż tyle. Niejedno małżeństwo rozpadło się w tym czasie, a my nie czujemy potrzeby zmiany. Ja się tylko śmieję, że chciałam być młodą panną młodą, a nie starą, gdybyśmy zdecydowali się na ślub”, opowiadała na łamach "Vivy". Przyznała jednak, że skorzystała z pomocy notariusza i w taki sposób każdy z partnerów zabezpieczył swoje interesy.

Marta Kuligowska - dzieci

Marta Kuligowska i jej partner Paweł Hoffman są rodzicami dwójki dzieci. Para od prawie 15 lat wychowuje bliźniaki - Helenę i Franka. Dzieci Marty Kuligowskiej przyszły na świat 26 października 2007 roku. Dziennikarka w rozmowie z Vivą! zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące macierzyństwa. Okazało się, że ciąża Kuligowskiej nie była w planach dziennikarki i fotografa.  „Dzieci nie były planowane, o czym wiedzą, ale były chciane i kochane od początku. […] Moje dzieci to wyjątkowo udane egzemplarze, mówię to obiektywnie jako matka (śmiech). Nie ma z nimi nudy” - powiedziała otwarcie. 

Jak dziennikarka radziła sobie z dwójką dzieci po porodzie? O wychowaniu bliźniaków opowiedziała w 2010 roku w rozmowie z Galą: "Po porodzie to już był czas tylko na działanie. Na myślenie miałam czas, kiedy byłam w ciąży. Pamiętam chwilowy atak paniki. Pomyślałam: „Jak ja sobie z tym wszystkim poradzę, jak my z narzeczonym sobie poradzimy, jak to będzie – dwójka małych dzieci naraz?”. Bardzo się bałam, myślę, że jak każda mama bliźniąt. Ale ten stan trwał krótko. Bo po pierwsze wiedziałam, że mam na miejscu pomoc: mamę, teściów, dwie młodsze siostry. A po drugie, gdzieś w głębi serca czułam, że jestem twardzielką, umiem pracować w stresujących warunkach, często w ekstremalnych. Byłam pewna, że dam radę" - przyznała Kuligowska. 

Dzieci Kuligowskiej to już nastolatki. Chociaż są bliźniakami, dziennikarka podkreśla, że 14-latkowie bardzo się od siebie różnią. „Od koloru oczu, gustu, smaku i zainteresowań począwszy. Każde z nich jest innym człowiekiem. Rodzicielstwo to podróż i nigdy nie wiesz, dokąd ona cię zaprowadzi. Cieszy mnie jednak, że moje bliźniaki są już na tyle dojrzałe, by rozmawiać o wielu ważnych sprawach. I są bardzo zaangażowane. Potrafią powiedzieć, że się na coś nie zgadzają. Moja córka Hela to już prawie świadoma kobieta. Wie, czego chce. A Franek to chodząca encyklopedia. Oboje ciekawi świata” - mówiła specjalnie dla Vivy!. 

Marta Kuligowska - Instagram

Marta Kuligowska jest aktywna w mediach społecznościowych. Zwłaszcza na Instagramie regularnie publikuje kadry ze swojego życia. Pokazuje tam kulisy pracy, kadry z czasu spędzanego w rodzinnym gronie, ale także fotografie promujące zdrowy styl życia Chociaż partner Kuligowskiej woli nie pojawiać się na Instagramie dziennikarki, mama chętnie dzieli się z fanami zdjęciami swoich dzieci - Heli i Franka. W 2021 roku Kuligowska zrobiła niespodziankę fanom i udostępniła fotografię bliźniaków. W opisie postu wyjaśniła, że zdjęcie publikuje z okazji specjalnej uroczystości.

Mój ulubiony duet świętuje dziś 14. urodziny. Kiedy to zleciało. Helena i Franek przerośli mnie już i pewnie prześcigną we wszystkim... i tego im życzę - napisała Magda Kuligowska na Instagramie.

Rodzina Kuligowskiej rzadko pojawia się jednak na jej Instagramie. Dziennikarka woli udostępniać zdjęcia związane z jej zawodem. Często możemy na jej profilu oglądać kulisy różnych programów czy wyjazdów służbowych. W 2021 roku, z okazji 20-lecia swojej pracy w "TVN 24", na Instagramie Kuligowska udostępniła swoją archiwalną fotografię z czasów, kiedy dopiero zaczynała pracę w stacji. "To zdjęcie dostałam od Tomka Sianeckiego. Dziś tvn24 kończy 20 lat, to 20 lat mojej zawodowej podróży, mojej nauki zawodu od najlepszych, pracy z ludźmi których lubię, cenie i z którymi się przyjaźnie. Tvn24 to jest #dreamteam dziękuje za te 20 lat także Wam Kochani Widzowie" - napisała na swoim profilu na Instagramie pod postem z jej ujęciem sprzed lat.