Filmowy cykl "GALA Kino Pod Gwiazdami" na półmetku. W minioną środę czytelnicy Gala.pl mieli okazję wziąć udział w bezpłatnej projekcji świetnego amerykańskiego dramatu "The Florida Project", za rolę w którym aktor Willem Dafoe otrzymał nominacje do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA. Przed rozpoczęciem seansu Sandra Hajduk przeprowadziła rozmowę z Malwiną Wędzikowską na temat blasków i cieni pracy profesjonalnego kostiumografa.

Malwina Wędzikowska o fochach uczestników "Tańca z Gwiazdami"

Malwina Wędzikowska nie ukrywa, że choć kocha swoją pracę, to wielokrotnie była świadkiem gwiazdorzenia w wykonaniu znanych osobistości. Z własnego doświadczenia wie, że nerwowe sytuacje z udziałem artystów i celebrytów najczęściej wynikają jednak nie z powodu charakteru danej gwiazdy, lecz spoczywającej na nich gigantycznej presji, zwłaszcza podczas pracy przy produkcjach emitowanych na żywo w telewizji.

Na pewno najciekawszym doświadczeniem z marudzeniem jest "Taniec z Gwiazdami". Trzeba mieć duże jaja, żeby stanąć na parkiecie i zatańczyć, nie mając o tym zielonego pojęcia, więc ja tych ludzi doskonale rozumiem. Takie najtwardsze osobowości, z tego jak je postrzegamy powszechnie, zazwyczaj okazują się jednak najsłabsze. (...) Naturalnym jest, że gdy wchodzisz na najbardziej rozgrzany parkiet na świecie, to masz stres. I ten stres musisz gdzieś wyładować. Najczęściej to się dzieje w magazynie kostiumów albo na make-upie. To jest bardzo ciekawe doświadczenie. Co najważniejsze, nigdy z nikim nie pożegnałam się w gniewie. To jest taka grupowa terapia - wyznała.

W trakcie rozmowy z Sandrą Hajduk doświadczona twórczyni kostiumów do filmów, programów i reklam ujawniła także nazwiska twórców z Polski i zagranicy, o współpracy z którymi marzy najbardziej. Zdradziła także sekret swojej niezwykle silnej relacji z odbiorcami na Instagramie.

Zobacz cały zapis rozmowy z naszego spotkania z Malwiną Wędzikowską poniżej. Przypominamy, że kolejne wydarzenie z cyklu "Gala Kino Pod Gwiazdami" już w najbliższą środę, 5 sierpnia w warszawskiej Elektrowni Powiśle!