Małgorzata Socha: kim jest?

Małgorzata Socha jest polską aktorką znaną przede wszystkim z licznych seriali telewizyjnych, ale też z kilku głośnych produkcji filmowych. Oprócz tego udziela też głosu w dubbingach. Dwukrotnie wystąpiła też w Teatrze Telewizji, przyznaje jednak, że świadomie zrezygnowała z pracy w teatrze. Na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą @malgosia_socha. Jak sama podkreśla, osiągnęła sukces w każdej dziedzinie życia, która była dla niej ważna i nie chodzi tu tylko o sukces zawodowy. Od studentki Akademii Teatralnej do jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, która sześciokrotnie znalazła się na liście „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” wg magazynu „Forbes”. Poznajcie historię Małgorzaty Sochy

Ile lat ma Małgorzata Socha? WIEK

Małgorzata Socha urodził się 23 kwietnia 1980 w Warszawie. Obecnie gwiazda ma 42 lata. Jej miłość do aktorstwa rozkwitła już, kiedy była nastolatką. Nie tylko brała aktywny udział kółku teatralnym, ale też należała do zespołu “Gawęda”. Skończyła XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Po zdaniu matury udała się na studia do warszawskiej Akademii Teatralnej.

Małgorzata Socha, jak cytuje portal Sprawdzone.pl, to swojemu bratu zawdzięcza większość najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa:

Mój tata cenił dyscyplinę, porządek i uważał, że w domu należy przestrzegać różnych zasad, na przykład, że dzieci i ryby głosu nie mają. Właściwie to bratu zawdzięczam to, że moje dzieciństwo wspominam bardzo dobrze. (...) Rodzice zawsze tworzyli w stosunku do nas wspólny front, więc my, dla przeciwwagi, też trzymaliśmy się razem.

Gwiazda do tej pory utrzymuje bliskie kontakty ze swoim bratem, a na Instagramie często dzieli się wspólnymi fotografiami. Lubi też wrzucać zdjęcia z okresu swojego dzieciństwa, zwłaszcza te, na których widać jej rodziców.

Czym się zajmuje Małgorzata Socha? Kariera

Małgorzata Socha zadebiutowała w Teatrze Telewizji w spektaklu “Anka” w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Szybko jednak okazało się, że za kamerą czuje się zdecydowanie lepiej. Pierwszym filmem, w jakim zagrała była “Moja Angelika” z 1999 roku. Najgłośniejsze produkcje filmowe, w jakich można ją zobaczyć to:

 • “Samotność w sieci” (2006),
 • “Śniadanie do łóżka” jako Marta Biała (2010)
 • “Weekend “jako Maja (2010)
 • “Och, Karol 2” jako Maria (2011),
 • “Wkręceni 2” jako Klementyna Lichoń (2015)
 • “Jak poślubić milionera?” jako Alicja (2019)

Ogromną popularność przyniosły jej również seriale. Pierwszym, w jakim się pojawiła (w 1998 roku) byli “Złotopolscy”, gdzie wcieliła się w rolę Kate. Kolejną ważną rolą w jej karierze była postać Zuzanny Hoffer w “Na wspólnej” produkcji TVN. W latach 2007–2009 wcieliła się w rolę Doroty Sztern w serialu “Tylko miłość”, zaś w 2008 wzięła udział w siódmej edycji programu rozrywkowego TVN “Taniec z gwiazdami”. Szczególny rozgłos przyniosła jej rola Violetty Kubasińskiej w serialu “BrzydUla”. Aktorski kunszt Małgorzaty Sochy został wielokrotnie doceniony przez krytyków z branży filmowej. Gwiazda wyróżniona została takimi nagrodami jak:

 • Kobieta Roku Glamour 2009 w kategorii Aktorka (2010)
 • „Kobieta 2010 roku” w plebiscycie „Męska Rzecz 2010” (2010)
 •  Tytuł dla najpiękniejszej Polki w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi 2011 (2012)
 •  Statuetka Plejada Top Ten 2013 w kategorii Gwiazda stylu (2013)
 • Tytuł Kobiety Dekady Glamour (2013)
 • Nagroda Fashion Magazine w kategorii Najlepiej ubrana kobieta kultury 2017 (2017)
 • Telekamera „Tele Tygodnia” 2021 w kategorii Aktorka (2017)

Małgorzata Socha z pewnością nie narzeka na nudę. W rozmowie z Ewą Dąbrowską dla AKPA przyznała:

Nie mam już czasu na nowe produkcje. Pracuję po 12 godzin dziennie i naprawdę trudno jest mi to wszystko pogodzić. Nie myślę nad nowymi projektami. Może zmienię zdanie, jak tylko skończę to, czym zajmuję się aktualnie.

Podkreślić należy również, że Małgorzata Socha jest zajęta nie tylko na planie. W domu czekają na nią trzy pociechy, a ona pragnie spełniać się również w roli mamy.

Małgorzata Socha - historia związku z partnerem

Małgorzata Socha poznała swojego męża - Krzysztofa Wiśniewskiego - w 1996 roku. Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2008. Gwiazda lubi żartobliwie mówić, że wykopała swojego męża z piasku, ponieważ poznali się na wakacjach na plaży w Darłówku. Małgorzata miała wówczas 16 lat, a Krzysztof 19. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Przez dłuższy czas ich znajomość rozwijała się głównie korespondencyjnie, ponieważ nie mieszkali w tych samych miastach. W końcu jednak Małgorzata zdecydowała się postawić na swoim:

Czułam, że jeśli nie weźmiemy ślubu, to się rozstaniemy. Nie chciałam już dłużej żyć w niezobowiązującym związku. Powiedziałam stanowczo: Chcę być twoją żoną. Chyba potrzebował takiego impulsu - wyznała w rozmowie z Twoim Stylem.

Krzysztof nie bez powodu tak rzadko pojawia się ze swoją żoną na ściankach i oficjalnych wydarzeniach ze świata celebrytów. Sam jest inżynierem i stara się trzymać raczej na uboczu. W rozmowie z "Vivą!" aktorka zdradziła, że wcale jej to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie:

Kiedyś wydawało mi się, że fajnie mieć osobę z tego samego świata, w jakim się funkcjonuje. Że wtedy ta osoba jest cię w stanie zrozumieć. Ale na własnej skórze przekonałam się, że dobrze być z kimś, kto zajmuje się zupełnie czymś innym. Mnie to daje oddech i poczucie, że są inne rzeczy, ważniejsze. I często sprowadza mnie to na ziemię. Jestem wdzięczna losowi, że jesteśmy taką parą.

Ponieważ zarówno Małgorzata jak i Krzysztof są bardzo rodzinnymi osobami, od zawsze planowali mieć dużo dzieci. Dziś są szczęśliwymi rodzicami trójki maluchów. 

Małgorzata Socha - dzieci

Małgorzata Socha została mamą trzy razy. Jako pierwsza na świat przyszła Zosia, która obecnie ma 9 lat. Kolejna była Basia, dziś pięcioletnia. Ostatni w rodzinie pojawił się czteroletni Stasio. Aktorka i jej mąż dzielą się opieką nad pociechami, a sama Małgorzata często przyznaje, że bycie mamą to najważniejsza rola w jej życiu. W wywiadzie z "Vivą!" tak mówi o swoich priorytetach:

Mam od dawna poukładane priorytety. Na pierwszym miejscu są dzieci, Krzysiek, a praca na dalszym. Zawsze zależało mi na tym, żeby mieć rodzinę. Dzisiaj, mając troje dzieci, mogę ci z ręką na sercu powiedzieć, że cieszę się, że nie przespałam ważnych momentów w życiu. Mam 40 lat, jestem spełniona jako mama, jako żona i jako aktorka. (...) Bawią mnie pytania dziennikarzy: „Kiedy następny film, kiedy następny serial?”. Mój czas nie jest z gumy, dzieci rosną, chcę być dla nich. Dlatego między innymi zrezygnowałam z grania w teatrze.

Aktorka bardzo dba o prywatność swoich dzieci. Choć zdarza jej się wrzucać na Instagrama zdjęcia z pociechami, to nigdy nie pokazuje ich twarzy.