Makijaż wieczorowy dla blondynek — krok po kroku

Makijaż wieczorowy dla blondynek różni się od tego, który pasuje osobom o znacznie ciemniejszych włosach. Zwykle powinien być nieco delikatniejszy ze względu na jasną oprawę twarzy. W przypadku makijażu wieczorowego, można pozwolić sobie na większe szaleństwo, jednak w przypadku blondynek należy zachować umiar i postawić na łagodniejsze tony.

Makijaż wieczorowy dla blondynek należy rozpocząć od ujednolicenia kolorytu cery za pomocą podkładu, korektora i pudru, który utrwali całość na długie godziny. Podczas tworzenia make-upu na wielkie wyjścia można postawić również na nieco mocniejsze konturowanie.

Większe różnice pojawiają się natomiast w kwestii samego cieniowania powiek. Jasnowłose kobiety z niebieskimi oczami wyglądają dobrze w odcieniach różu, brzoskwini i pomarańczu, dlatego lepiej postawić na właśnie takie cienie, pigmenty i eyelinery. Całość warto przyciemnić brązami i solidnie wytuszować własne rzęsy lub przykleić sztuczne.

Opcjonalnie można wykonać również kreskę eyelinerem w pasującym kolorze, bądź zdecydować się na jej klasyczną, czarną wersję. Podczas tworzenia makijażu wieczorowego nie wolno zapominać o brwiach, które w przypadku blondynek są stosunkowo jasne i rzadkie. Element ten należy podkreślić pomadą, kredką lub specjalnym cieniem w pasującym do koloru włosów. W innym wypadku makijaż będzie wyglądał niekompletnie, a spojrzenie - znacznie mniej wyraziście.

Ważnym elementem w makijażu wieczorowym są również usta. Blondynki wyglądają oszałamiająco we wszystkich odcieniach różu, jednak pasuje im także uniwersalna czerwień oraz kolory nude. W przypadku wielkich wyjść warto postawić na intensywną barwę szminki, jednak wówczas należy pamiętać o złagodzeniu makijażu oczu. Aby uzyskany efekt wyglądał świeżo i promiennie, można położyć jasny, błyszczący cień w wewnętrznych kącikach oraz rozświetlający, a zarazem matujący puder, który jednocześnie będzie w stanie utrzymać podkład przez długie godziny.

Makijaż wieczorowy dla brunetek — krok po kroku

Makijaż wyjściowy dla brunetek zazwyczaj jest bardziej wyrazisty, zarówno pod względem samego konturowania, jak i szminki, cieniowania powiek czy podkreślenia brwi, niż ten wykonywany przez blondynki. Do stworzenia takiego makijażu można zastosować ciemniejsze kosmetyki, jednak w tym przypadku również należy zachować umiar. 

Makijaż wieczorowy dla brunetek o brązowych oczach, może obejmować wszelkie odcienie granatu, zieleni i fioletu. Cienie w takich kolorach podbijają barwę tęczówki i sprawiają, że makijaż oka prezentuje się naprawdę oszałamiająco. Malując się na wielkie wyjścia możesz również użyć eyelinera w takich kolorach i połączyć go z brązowym cieniowaniem powieki.

Zobacz także:

W przypadku brunetek o niebieskich oczach, dobrym pomysłem jest postawienie na róże, pomarańcze i brzoskwinie o bardziej wyrazistym charakterze, niż te przeznaczone dla blondynek. Brunetkom pasują również brzoskwiniowe róże na policzkach oraz rozświetlacz o tonacji dopasowanej do dokładnego odcienia skóry i włosów.

Brunetki mogą pozwolić sobie również na intensywniejsze konturowanie. Oprawa ich twarzy jest ciemniejsza, dlatego zbyt jasny bronzer może nie być widoczny. Sytuacja wygląda podobnie także w przypadku brwi, które powinny nawiązywać odcieniem do reszty włosów, ale jednocześnie pozostawać nieco jaśniejsze. Zbyt mocno podkreślone brwi wyglądają bowiem nienaturalnie, a zbyt lekko sprawiają, że makijaż wygląda na niedokończony.

Makijaż wieczorowy dla rudych — krok po kroku

Makijaż wieczorowy dla kobiet o rudych włosach może być  utrzymany zarówno w zimnych, jak i ciepłych odcieniach. Zwykle kobiety o takiej urodzie posiadają chłodne tony w skórze, dlatego w ich przypadku lepiej sprawdzają się podkłady, cienie, pomadki i inne kosmetyki dopasowane do właśnie takich odcieni.

Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w przypadku kobiet, które farbują włosy na rudo, a w rzeczywistości są ciepłymi brunetkami lub blondynkami. Wówczas należy postawić na kosmetyki o znacznie cieplejszej tonacji, ponieważ w wielu przypadkach zestawienie bardzo chłodnych odcieni z taką urodą może wyglądać niespójnie.

Osobom rudym pasują również zielenie. Zastosowanie cieni w takim kolorze sprawdza się jeszcze lepiej w sytuacji, gdy jesteś posiadaczką piwnych lub brązowych oczu. Wówczas zielenie są w stanie podbić nie tylko barwę twoich włosów, lecz także tęczówki. Rudym osobom pasują również granaty i fiolety, dlatego jeśli kolor sukienki na to pozwala, możesz zdecydować się na właśnie takie barwy.

Jeśli chodzi o pomadkę, w przypadku rudych osób wszystko zależy od odcienia włosów. Delikatna, jasna uroda łączy się świetnie z subtelnymi brązowymi i różowymi szminkami, albo klasyczną czerwienią. Natomiast kasztanowe włosy wyglądają fenomenalnie w zestawieniu z intensywnymi kolorami w dowolnym odcieniu, np. głębokiej śliwki.

Makijaż wieczorowy - największe błędy

Jak zrobić makijaż wieczorowy w taki sposób, aby wyglądał on świeżo i dobrze? Pierwszą zasadą, którą niestety wiele osób łamie, jest umiar w nakładaniu kosmetyków. Gruba warstwa podkładu na twarzy być może przykryje niedoskonałości, jednak po kilku godzinach będzie prezentować się fatalnie.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest ukrycie problematycznych miejsc za pomocą korektora, który zazwyczaj utrzymuje się dłużej niż podkład. Umiar powinien dotyczyć również innych kosmetyków, od cieni do powiek, przez bronzer, róż i rozświetlacz, aż po kredkę lub pomadę do brwi. Obecnie w cenie jest naturalny efekt, który można w łatwy sposób zepsuć zbyt dużą ilością produktu.

Oprócz przesadzania z samą ilością kosmetyków, podczas tworzenia makijażu wieczorowego należy pamiętać również o zasadzie dotyczącej oczu i ust. Jeśli cieniowanie powiek jest intensywne i składa się z kilku kolorów, zazwyczaj usta powinny zostać utrzymane w stonowanych, naturalnych odcieniach. W odwrotnej sytuacji, można natomiast postawić na nieco bardziej wyrazistą pomadkę, dopasowaną do kreacji.

Za błąd nie jest natomiast uważane łączenie koloru tęczówki z odcieniem leżącym tuż obok na kole barw. Zwykle takie zestawienia wyglądają jednak mniej korzystnie, niż w przypadku kolorów położonych na przeciwko. Najlepszym sposobem na dobranie najodpowiedniejszych kolorów dla siebie, jest po prostu próbowanie i testowanie różnych cieni, oraz ich połączeń.