Na czym polega powiększanie oczu makijażem?

Makijaż powiększający oczy służy wydobyciu głębi oczu nawet wtedy, gdy naturalnie są one małe i wąskie. Wystarczy parę przydatnych trików , żeby optycznie powiększyć i otworzyć oczy. Cała zabawa polega na tym, żeby jedne partie rozjaśniać i rozświetlać jaśniejszymi kosmetykami, a drugie – przyciemniać i matowić ciemniejszymi produktami.

Dobra wiadomość jest taka, że zarówno delikatny, jak i mocny makijaż powiększający oczy sprawdzi się dosłownie u każdej z nas. Przeszkodą nie jest nawet opadająca powieka, którą uważa się za tak problematyczną – wystarczy umiejętne cieniowanie i blendowanie, a przy tym trzymanie się wyznaczonych zasad. Granica nałożenia cieni musi być rozmyta, blendowanie powinno odbywać się ku górze i unosić optycznie nieruchomą część powieki, a odpowiednie partie trzeba koniecznie rozświetlić. Kardynalnym błędem, zwłaszcza przy opadającej powiece, jest obrysowywanie całego oka czarną kreską (włącznie z dolną powieką) – w większości przypadków zabieg ten działa odwrotnie, pomniejszając nasze oczy.

Jak powiększyć oczy makijażem? Makijaż powiększający oczy krok po kroku

1. Nałóż bazę pod cienie równomiernie na całą powiekę. Dzięki temu makijaż utrzyma się przez cały dzień; cienie nie będą się ścierać ani osypywać.

2. Żeby wykonać najprostszy, delikatny makijaż powiększający oczy, posługuj się odcieniami z palety nude – beżami i brązami. Zacznij od nałożenia na całą ruchomą powiekę beżowego cienia, który będzie jak najbardziej zbliżony do koloru twojej skóry. Ujednolicisz w ten sposób powiekę i zakryjesz ewentualne pajączki czy zasinienia. Na środku możesz nałożyć odrobinę błyszczącego cienia.

3. Zaznacz załamanie powieki nieco ciemniejszym, chłodniejszym cieniem. W ten sposób wykonturujesz oko i od razu wyda się ono większe.

4. Żeby jeszcze bardziej powiększyć oczy, przyda ci się ciemna kredka, eyeliner lub cień w brązowym lub czarnym kolorze. Wykorzystaj wybrany kosmetyk, żeby narysować kreskę przy samej linii rzęs, a następnie rozetrzyj ją precyzyjnym pędzlem lub zwykłą pacynką.

5. Zaznacz brązowym cieniem zewnętrzny kącik oczu. Pamiętaj o dokładnym rozblendowaniu granic koloru – w ten sposób spojrzenie zyska niezwykłą głębię, a cały makijaż stanie się wielowymiarowy. Smoky eye nigdy nie wychodzi z mody!

Zobacz także:

6. Ten sam ciemniejszy cień wykorzystaj do zaznaczenia dolnej powieki. Nie maluj jednak jej całej – zacznij od zewnętrznego łuku i zatrzymaj się mniej więcej w połowie oka.

7. Podkreśl swoje rzęsy, wydłużając je i pogrubiając. Oprócz tuszu do rzęs mocny makijaż powiększający oczy wymaga również użycia zalotki, a najlepiej także sztucznych rzęs. Jeśli chodzi o makijaż na dzień, możesz ograniczyć się do kilku kępek przyklejonych w zewnętrznych kącikach – taki zabieg skutecznie otworzy oko, a efekt będzie bardzo naturalny.

8. Pora na rozjaśnienie wybranych partii. Rozświetlający, beżowy, rozbielony cień nałóż w wewnętrzny kącik, a opcjonalnie także na łuku brwiowym, tuż pod linią brwi. Jedne kobiety wolą użyć w tym celu cieni błyszczących, a drugie stawiają na mat – decyzja należy do ciebie. Na dolną linię wodną możesz nałożyć beżową kredkę.

Makijaż powiększający oczy brązowe

Masz brązowe oczy? Szczęściara! Będzie ci dobrze niemal w każdym kolorze. Żeby wykonać delikatny makijaż powiększający oczy, możesz skorzystać z beżowych, brązowych i różowych cieni, ale jeśli odważysz się na odrobinę szaleństwa, możesz z powodzeniem sięgnąć po odcienie niebieskiego czy zieleni (zwłaszcza oliwki). Ogranicza cię jedynie wyobraźnia!

Główna zasada przy wykonywaniu makijażu powiększającego oczy polega na tym, żeby stosować różne odcienie z tej samej palety kolorów. Powyższa instrukcja dotyczy odcieni nude, ale jeśli zdecydujesz się np. na zieleń, zastosuj się do analogicznych zasad. Na środku ruchomej powieki powinien wylądować jaśniejszy, np. lekko błyszczący odcień (np. seledynek), a w zewnętrznych kącikach i na linii załamania jest miejsce na ciemniejsze cienie (np. głęboką, butelkową zieleń).

Makijaż powiększający oczy zielone

Gratulacje, jesteś posiadaczką najrzadszych oczu na świecie! Zielone oczy ma zaledwie ok. 4% światowej populacji. Szmaragdową tęczówkę możesz podkreślić na wiele sposobów. Żeby powiększyć oczy, podstaw do powyższej instrukcji różne odcienie fioletu (zwłaszcza śliwki) lub brązu i złota. Żeby wykonać intensywny makijaż wieczorowy, postaw na zestaw czerni, mahoniu i oberży.

Makijaż powiększający oczy niebieskie

Najlepsze odcienie dla właścicielek niebieskiej tęczówki to miedź, złoto i cyna, czyli jedne z najmodniejszych kolorów cieni do powiek. Unikaj zimnych błękitów, fioletów i szarości, a postaw na ciepłe barwy. Nie wahaj się wypróbować różu, a nawet ognistej czerwieni!