Tiktokerka pokazała, dlaczego należy myć szczotki do włosów

Nadchodzi zima, a co za tym idzie, sezon na czapki, mocne ogrzewanie naszych mieszkań i niskie temperatury na zewnątrz. To ciężki okres nie tylko dla naszej skóry, ale też włosów. Pewna tiktokerka, która publikuje filmy pod nazwą „everyting_tidy” znalazła sposób na mocno przetłuszczające się włosy. W klipie wspomina, że według innej influencerki wszystkiemu winne są nasze brudne szczotki. Postanowiła sprawdzić tą teorię i nagrała filmik, na którym moczy wszystkie swoje szczotki do włosów w czystej wodzie z odrobiną szamponu. Kiedy po kilku godzinach wróciła do łazienki, efekt ją zaszokował

@everything_tidy

This is disgusting ##fyp ##foryou

original sound - user9994386725616

Więc zostawiłam je na godzinę i wróciłam sprawdzić wodę... o mój Boże, to obrzydliwe! Panie, nie zapominajcie o myciu swoich szczotek do włosów. Nawet nie wiedziałem, że powinno się to robić, ale spójrzcie na stan wody – powiedziała 

Kiedy tiktokerka wróciła sprawdzić stan wody, okazało się, że całkowicie zmieniła kolor. Teraz była brązowa. Wideo ma obecnie ponad cztery miliony wyświetleń. Głosy, jakie otrzymała tiktokerka były bardzo podzielone. Niektórzy byli zaskoczeni, że kobieta nigdy wcześniej nie czyściła swoich szczotek, natomiast większość nie ukrywała swojego przerażenia i zapowiadała w komentarzach, że od dzisiaj także będą je myć.

Przetłuszczające się włosy – czy to tylko wina szczotki?

Problem zbyt szybko przetłuszczających się włosów może mieć wiele powodów. Najczęściej jest efektem nadmiernej pracy gruczołów łojowych, w następstwie czego dochodzi do wzmożonej produkcji sebum. Samo w sobie ma ono pozytywny wpływ na skórę głowy i nie należy się go bać. Sebum tworzy barierę ochronną, która działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Dopiero jego nadmiar jest niepożądany. Może prowadzić do powstawania łupieży i tendencji do wypadania włosów. 

Problem może być też spowodowany niewłaściwą pielęgnacją włosów. Żeby jemy zaradzić, sięgaj po łagodne szampony, które nie będą podrażniać skóry głowy. Dodatkowo możesz wprowadzić do swojego domowego spa różne zabiegi, które pomogą z przetłuszczającymi się włosami. Najlepiej sprawdzą się specjalne płukanki, np. z cytryny, rozmarynu, tymianku czy szałwii. Uregulują one poziom pH skóry głowy, tonizują i usuną zanieczyszczenia. Cytryna dodatkowo zamknie łuski włosów i usunie nieprzyjemny zapach łoju.