Zmarła Lisa Banes. 65-letnia aktorka przez tydzień walczyła o życie, po tym, jak została potrącona na przejściu dla pieszych przez "nieznany skuter lub motocykl". Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia i do tej pory pozostaje na wolności.

4 czerwca Lisa Banes szła na kolację ze swoją żoną Kathryn Kranhold. Około godz. 18:30 na skrzyżowaniu Amsterdam Avenue z ulicą West 64th kobieta została potrącona przez kierowcę czerwono-czarnego skutera. Lisa Banes w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala z poważnym urazem głowy. Przez tydzień lekarze walczyli o życie Banes. Niestety 14 czerwca 65-letnia Lisa Banes zmarła w nowojorskim szpitalu.

Policja do tej pory szuka sprawcy wypadku.

Lisa Banes nie żyje: "Była kobietą wielkiego ducha"

"Jesteśmy zdruzgotani z powodu tragicznej i bezsensownej śmierci Lisy" - czytamy w oświadczeniu, przesłanym przez przedstawiciela aktorki portalowi Entertainment Tonight.

Była kobietą wielkiego ducha, pełną życzliwości i hojności, oddaną swojej pracy czy to na scenie, czy przed kamerą, a jeszcze bardziej swojej żonie, rodzinie i przyjaciołom. Mieliśmy ogromne szczęście, że była częścią naszego życia.

Lisa Banes: dorobek artystyczny

Lisa Banes jest nam doskonale znana między innymi z filmów: "Zaginiona dziewczyna", gdzie zagrała rolę matki głównej bohaterki oraz z filmu "Koktajl" z Tomem Cruisem. Aktorka ma na swoim koncie również występy w takich produkcjach jak "Nagi patrol", "Tylko jedno życie", "Girls Club", "Dzień za dniem", "Diabli nadali", "Sześć stóp pod ziemią", "Żona idealna" czy "Masters of Sex". Gościnne wystąpiła między innymi  w serialach "Gotowe na wszystko", "Żona idealna" czy "Sześć stóp pod ziemią".

W 1981 r. Lisa Banes zdobyła statuetkę Theatre World Award za występ w "Look Back in Anger".

Fot. Getty Images

Więcej zdjęć Lisy Banes znajdziecie w naszej galerii.