Ewa Bem i śmierć córki Pameli

Koncert, do którego przygotowuje się Ewa Bem, będzie pierwszym jej występem od czterech lat, kiedy to w 2017 roku straciła córkę Pamelę Bem-Niedziałek.
Pamela Bem-Niedziałek zmarła w wieku 39 lat, po ciężkiej i nierównej walce z chorobą nowotworową. Osierociła dwoje dzieci. Ewa Bem, bardzo przeżyła śmierć ukochanej córki. Z powodu żałoby zrezygnowała z koncertów i wycofała się z życia publicznego. Potrzebowała czasu, by oswoić się ze stratą, ale też czuła, że potrzebują jej najbliżsi – zięć i wnuki – Basia i Tomek. Dlaczego Ewa Bem właśnie teraz wraca na scenę?

- Powiedziałaś w jednym z wywiadów, że wrócisz na scenę, gdy Pamela da ci znak. Był ten znak? – zapytała Dorota Wellman.


- Tak. To nie był jakiś jeden moment czy jeden błysk, ale bardzo, bardzo czułam, że ona tego chce – odpowiedziała Ewa Bem w materiale filmowym wyemitowanym w programie „Dzień Dobry TVN”.


Ewa Bem dodała, że powrót na scenę jest dla niej bardzo trudnym momentem. Przyznała również, że śmierć własnego dziecka odciska niewyobrażalne piętno.


- Na początku to ja tylko udawałam, że żyję. W ogóle nie mogłam sobie wyobrazić, że stanę przed mikrofonem i zaśpiewam. Nie mogę sobie pozwolić na ten sam pęd co kiedyś. Jestem w pewnym sensie zdewastowana i emocjonalnie, i nerwowo. Dlatego też szukam wszędzie spokoju, czasu dla siebie. Uczę się asertywności. Dotrę pewnie wszędzie, ale nie od razu – podsumowała Ewa Bem.

Photo: Ewa Bem i córka Pamela / East News

Zobacz także:

ZOBACZ TEŻ:

Ewa Bem wnuki

Wokalistka w rozmowie z Dorotą Wellman opowiedziała także o swoich kilkuletnich wnukach.
- Dzieci są pod stałą opieką. Mają Jasia, który jest ojcem na trzysta procent. My jesteśmy dziadkami oszalałymi na ich punkcie. Są podobne do męża Pameli, ale widzę córkę przede wszystkim w ich osobowościach. Basia, młodsza córeczka Pameli, jest bardzo do niej podobna. Z wszystkiego się cieszy, wszystko ją weseli. To piękna cecha charakteru. Kochałam ją w Pameli. Tomek jest zupełnie inny. To introwertyk. Typ naukowca – mówi wzruszona Ewa Bem, która stara się wspierać swoje wnuki, ale jednocześnie nie chce i wie, że nie jest w stanie zastąpić im matki.

- Bardzo ubolewam nad tym, że nigdy nie poznają nie tylko swojej mamy, ale osoby, którą była Pamela – przyznała Ewa Bem.

Pierwszy od lat koncert Ewy Bem odbędzie się podczas gdyńskiego „Lady Jazz Festival” w lipcu 2021 roku.

PRZECZYTAJ ARCHIWALNY WYWIAD EWY BEM DLA MIESIĘCZNIKA CLAUDIA: