Kim jest księżna Zofia Bernadotte?

Księżna Zofia Bernadotte przyszła na świat jako Sofia Kristina Hellqvist. Pochodzi ze zwykłej rodziny i nic nie wskazywało na to, że kiedyś będzie zasiadać obok króla i królowej Szwecji. Zofii popularność przyniosła jej uroda. W młodości została okrzykniętą Miss magazynu dla mężczyzn „Slitz”, a później zakwalifikowała się do szwedzkiej edycji reality show „Hotel Paradise”. W programie udało się przejść aż do finału. To wtedy okrzyknięto ją najpiękniejszą Szwedką. Nic dziwnego, że los połączył ją z „najseksowniejszym księciem na świecie”.

Kiedy Zofia poznała Karola Filipa, jej życie odmienił się na zawsze. Dopasowali się idealnie. Ona była znana z tego, że lubi pozować w magazynach dla mężczyzn i kocha ekskluzywne imprezy gwiazd, a on miał łatkę czarnej owcy w rodzinie i nazywano go playboyem. Los chciał, że modelka i książę poznali się w przypadkiem, w nocnym klubie. I chociaż ich związek od początku spisywano na straty, oni udowodnili wszystkim, że ich miłość jest silniejsza od plotek i nieprzychylnych komentarzy.

Księżna Zofia w młodości

Sofia Kristina Hellqvist urodziła się 6 grudnia 1984 roku. Pochodzi ze zwyczajnej rodziny. Ma dwie siostry – starszą Linę i młodszą Sarę. Kiedy skończyła liceum, zdecydowała, że będzie studiować muzykologię. Jej kariera potoczyła się jednak zupełnie inaczej. Na studiach często dorabiała jako modelka. Do dzisiaj wszyscy kojarzą pamiętną fotografię, na której Sofia pozuje jedynie w skąpej bieliźnie, a piersi zakrywa jej pyton. Zdjęcie ukazało się w 2004 r. na łamach magazynu „Slitz”. Od tamtej pory kariera modelki nabrała tempa.

Dzięki odważnej sesji Zofia została wybrana na Miss "Slitz". Nowo zdobyta popularność zapewniła jej miejsce w szwedzkiej edycji „Hotelu Paradise” W programie zakwalifikowała się aż do finału. Niedługo później modelka postanowiła spróbować swoich sił w Ameryce. W Nowy Yorku otworzyła centrum sportu, ale także prowadziła sekretnego bloga z opisami imprez celebrytów. Przez całe życie modelka dbała również o swój rozwój intelektualny. Będąc w Stanach ukończyła studia na nowojorskim Institute of English and Business na kierunku rachunkowość i księgowość.

Księżna Zofia i książę Karol Filip

Sofia poznała Karola Filipa, syna króla Szwecji, Karola XVI Gustawa i Sylwii Sommerlath, w 2010 roku w klubie nocnym. Zakochani podobno od razu wpadli sobie w oko. Ona - piękna modelka i gwiazda reality-show, on – bad boy szwedzkiej rodziny królewskiej i najseksowniejszy książę świata. Wielu nie wróżyło temu związkowi przyszłości. Mówiono, że modelka to kolejna przelotna przygoda Karola Filipa, który wtedy otrzymał nawet łatkę playboya. Oni jednak postanowili wszystkich zaskoczyć. To właśnie młoda celebrytka zrobiła z księcia przykładnego męża, a później również ojca.

Para ogłosiła swoje zaręczyny 27 czerwca 2014 roku. Rok później, 13 czerwca 2014 roku, zakochani pobrali się w kaplicy królewskiej w Pałacu Królewskim w Sztokholmie. Ceremonia była emitowana na żywo przez szwedzką telewizję. Zofia na swój ślub wybrała suknię zaprojektowaną przez szwedzką projektantkę, Idę Sjostedt. Koronkowy dekolt i długi tren sprawiły, że panna młoda prezentowała się tego dnia jak prawdziwa księżna.

Dzieci Księżnej Zofii

Szwedzi długo nie musieli czekać na potomków książęcej pary. 15 października 2015 r. ogłoszono, że księżna Zofia jest w pierwszej ciąży. 19 kwietnia 2016 roku na świat Aleksander Eryk Hubert Bertil, książę Sudermanii. Co ciekawe, Aleksander został zaprezentowany przez swoich rodziców dopiero 6 czerwca, podczas Święta Narodowego Szwecji.

Zobacz także:

23 marca 2017 roku ogłoszono, że księżna Zofia jest w drugiej ciąży. Gabriel Karol Walter urodził się 31 sierpnia 2017 roku i otrzymał tytuł księcia Dalarny. Chłopiec zajmuje szóste miejsce w linii sukcesji do szwedzkiego tronu. Książęca para doczekała się jeszcze jednego syna. Julian Herbert Folke, książę Halland, przyszedł na świat 26 marca 2021 roku.

Księżna Zofia w mediach

Chociaż media nie były na początku przychylne związkowi modelki i księcia, Zofia jest dzisiaj jedną z najbardziej uwielbianych członkiń szwedzkiej rodziny królewskiej. Kiedy ogłoszono zaręczyny Zofii i Karola Filipa, przyszła księżna robiła wszystko, żeby poddani ją pokochali i była godna nowego tytułu.

Dziś księżna stroni od odważnych kreacji i kontrowersyjnych sesji. Na oficjalnych wydarzeniach zawsze prezentuje się elegancko i z klasą. Zofia inspiruje się podobno stylem Kate Middleton. Kiedy podczas jednego wywiadu została zapytana o swoją przeszłość zdecydowanie odpowiedziała: „Niczego nie żałuję. Przez lata napisano o mnie już wszystko. Zdążyłam wyrosnąć z ekscesów. Teraz wiem, że każde doświadczenie kształtuje człowieka”.