Ksiądz Głód o roli kobiet

Czego potrzebuje mężczyzna, a czego pragnie kobieta? Jaki jest sposób na udane i szczęśliwe małżeństwo? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na Twitterze 79-letniego księdza z wrocławskiej parafii, ks. Franciszka Głoda. Niestety w wielu z nich na pierwszy plan wybija się stereotypowy sposób postrzegania kobiet i ich roli w małżeństwie.

W innym wpisie Ksiądz Głód informuje jak wygląda "rytm działania mężczyzny", który - w jego opinii - każda kobieta powinna zaakceptować i uszanować.

Porady dla małżonków

Oprócz uwag o roli kobiety, ks. Franciszek Głód wiele pisze również o relacjach damsko-męskich i potrzebach obojga płci.

W opinii księdza potrzeby kobiet są zupełnie inne. Tak w jednym z Tweetów pisze o nich duchowny:

Choć faktycznie każda z nas lubi czuć się atrakcyjnie i ładnie, to zestawienie obydwu wpisów daje dosyć stereotypowe konotacje, jakoby kobieta miała "wyglądać", podczas gdy zadaniem mężczyzny jest praca intelektualna. To spowodowało, że wpisy pojawiające się w ostatnich dniach na Twitterze Księdza wywołały burze komentarzy wśród internautów. Wśród krytycznych głosów pojawiło się wiele komentarzy pracujących matek. Jak zauważyła jedna z internautek:

Co z żonami, które wracają z pracy? One nie potrzebują dobrego słowa, pochwały i mogą od razu gnać do innej pracy? Bo przecież samo się nie pierze, nie sprząta, nie kupuje, nie gotuje, nie wspomnę o dzieciach.

Sposób w jaki ksiądz Głód postrzega rolę kobiety w związku wydaje się mocno oderwany od dzisiejszych realiów, kiedy wiele z nas oprócz zajmowania się domem i dziećmi, realizuje się również zawodowo. Czy może tradycyjne postrzeganie kobiety da się połączyć z naszym nowoczesnym stylem życia? Co Wy o tym wszystkim sądzicie?