Krótkie włosy – jak sprawdzić, czy ci pasują?

Krótkie włosy to bez dwóch zdań największy trend 2019 roku. Noszą je gwiazdy i influencerki, a na Instagramie trudno znaleźć kogoś, kto postanowił nie ścinać włosów w tym sezonie. Królują najróżniejsze warianty boba i jego nieco dłuższej wersji (long bob), ale modne są również o wiele krótsze fryzury w stylu pixie. Największą popularnością cieszą się jednak krótkie fryzury z grzywką, najlepiej równo przyciętą i kończącą się sporo powyżej brwi (baby bang). I choć niemal wszędzie przeczytacie, że krótkie włosy pasują każdemu – w rzeczywistości bywa z tym różnie. Większość z nich faktycznie jest bardzo uniwersalna i twarzowa, ale nie da się zaprzeczyć, że niektóre z nas lepiej wyglądają w nieco dłuższych cięciach. Jak sprawdzić, czy krótka fryzura na pewno będzie ci pasować? Jest na to jeden prosty sposób.

Krótkie włosy pasują każdemu? Ten trik pozwoli ci to sprawdzić

Zanim zdecydujesz się na ostre cięcie, lepiej upewnij się, że krótkie włosy są dla ciebie. Jak to zrobić? Redaktorki jednego z lifestyle’owych serwisów wpadły na genialny sposób, który pozwoli to sprawdzić dosłownie w kilka sekund:

1. Potrzebne będą linijka, ołówek i lustro. Gdy masz już je wszystkie pod ręką, stań przed lustrem tak, by widzieć swój profil. Następnie przyłóż ołówek poziomo do twarzy w taki sposób, by końcówka dotykała podbródka.

2. Drugą ręką przyłóż pionowo linijkę, która powinna się znaleźć pod twoim uchem i krzyżować z ołówkiem.

3. Zmierz odległość między końcówką ucha a ołówkiem.

Jeśli wynosi ona mniej niż 57 mm, możesz śmiało decydować się na krótkie włosy (np. fryzurę na boba). Jeśli wyszło więcej – optymalna będzie długość do ramion. Skąd pewność, że to faktycznie działa? Jak mówie Giles Robinson, ekspert marki John Frieda, o tym, czy krótkie włosy nam pasują (czy też nie), decyduje nie tyle kształt twarzy, co kąt między linią żuchwy a dolnym brzegiem ucha. To zmienia postać rzeczy, prawda?

Krótkie włosy: najmodniejsze fryzury

Jakie krótkie fryzury będą modne w tym sezonie? Wiosną pora pożegnać się z long bobem, który święcił triumfy przez ostatnich kilka sezonów. Teraz do łask powraca jego klasyczna, krótsza wersja, którą nosimy we wszystkich możliwych wariantach. Zarówno tej standardowej, lekko zaokrąglonej, jak i z nieco wywiniętymi końcówkami, we francuskim stylu. Najmodniejszy wariant? Bob z grzywką, który bije rekordy popularności na Instagramie. Noszą go gwiazdy i influencerki, na czele z Alyssą Coscarelli, Marią Bernard, Kat Graham czy Taylor LaShae. Sprawdźcie ich pomysły na krótkie włosy w naszej galerii!