Bob na krótkich kręconych włosach

Kobieca fryzura wcale nie musi oznaczać długich włosów - również krótkie włosy wspaniale potrafią podkreślić rysy twarzy, odmłodzić i dodać uroku. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza bob. Jest to klasyczna, krótka fryzura kobieca, która może występować w kilku wariantach - z włosami różnej długości, z grzywką lub bez. Włosy najczęściej kończą się na linii brody lub na linii uszu. Z przodu włosy mogą być nieco dłuższe, a z tyłu krótsze. Mogą też być wszystkie równe. W przypadku kręconych włosów zawsze trzeba wykonać nieco dłuższe cięcie, ponieważ włosy podniosą się zdecydowanie po wyschnięciu. 

Dla kogo jest to odpowiednia fryzura? Pasuje kobietom w każdym wieku - jest bardzo klasyczna i ponadczasowa. Tak zwany curly bob pasuje na wiele różnych okazji - jest też bardzo wygodny i niezwykle praktyczny. Interesującą odmianą jest bob beach wave, w przypadku którego włosy nie są mocno skręcone, lecz pofalowane. Bob nie wymaga szczególnej pielęgnacji ani wymagającego układania. Kręcone, krótkie włosy najlepiej pasują do twarzy owalnej. W przypadku twarzy kwadratowej dobrze jest wybrać długość do ramion. Twarz trójkątna będzie najlepiej się prezentować przy włosach ściętych do linii szczęki.

Krótkie kręcone włosy i wygolone boki

Krótkie kręcone włosy z wygolonymi bokami to fryzura niezwykle odważna, odpowiednia dla pewnych siebie pań, które nie boją się eksperymentów. Dłuższa góra i wygolone lub prawie wygolone boki to dość wymagająca fryzura - wymaga częstego podgalania odrastających włosów oraz stylizacji włosów dłuższych. Włosy wyglądają fantastycznie gdy są dodatkowo pofarbowane - nawet na wyróżniające się, mocne kolory. Warto wiedzieć, że ta stylizacja wymaga dość regularnych rysów twarzy - nie jest więc odpowiednia dla każdego. 

W jaki sposób układać włosy?

 • W wilgotne włosy wgniatamy nieco pianki do stylizacji.
 • Sięgamy po okrągłą szczotkę i suszarkę lub po suszarkę z okrągłą końcówką. Suszymy włosy, wywijając je jednocześnie do tyłu. 
 • Sięgamy po żel i podkreślamy skręty niektórych pasm. 
 • Całość spryskujemy lakierem, by utrwalić fryzurę. 

Warto wiedzieć, że wygolone boki pozwalają na dodatkowe, ozdobne modyfikacje - na przykład na wygolenie jakiegoś dekoracyjnego wzoru. 

Curly pixie cut - bardzo krótkie kręcone włosy

Krótkie kręcone włosy świetnie się prezentują w wersji pixie cut. To tak zwany curly pixie cut. Chodzi o fryzurę, która jest popularna już od dekad i po którą sięgały gwiazdy piosenki czy filmu. Dłuższa góra i ścięte krócej boki oraz tył - oto sekret tego cięcia. W takiej fryzurze mogliśmy zobaczyć między innymi Audrey Hepburn czy Coco Chanel. Współcześnie uwielbia ją między innymi Katy Perry. Pixie cut optycznie odmładza i dodaje dziewczęcego uroku. Jest odpowiednia dla osób szczupłych, ponieważ odsłania szyję i eksponuje na przykład podwójny podbródek. Najlepiej prezentuje się z grzywką. 

Curly pixie cut można układać na bok lub zaczesywać do tyłu. Wiele zależy od długości grzywki, którą można przygładzić, albo nastroszyć. W przypadku włosów kręconych o wiele lepiej prezentują się one w tej drugiej wersji. Jak je odpowiednio ułożyć?

Zobacz także:

 • Po umyciu rozczesać włosy, ustalając przedziałek.
 • Wgnieść we włosy piankę lub pastę do stylizacji.
 • Włosy ułożyć na bok lub zaczesać do góry. 
 • Warto je natapirować u nasady.
 • Wyciągnąć kilka kosmyków i przeczesać włosy palcami - nie powinny być zbyt gładkie, lecz utrzymane w lekkim nieładzie.
 • Utrwalić fryzurę lakierem. 

Krótkie kręcone włosy bez grzywki

Krótkie kręcone włosy najlepiej się prezentują na osobach, które mają owalną lub trójkątną twarz. W tym drugim przypadku grzywka jest jednak w stanie zasłonić wysokie czoło. Fryzura bez grzywki polecana jest zatem osobom o owalnej twarzy. Chodzi tu o cięcie asymetryczne lub równej długości na całych włosach. W przypadku kręconych włosów najlepiej prezentują się fryzury do ramion lub do linii szczęki, ale też do połowy ucha. Paź lepiej wygląda na prostych włosach, gdyż nad kręconymi trudno zapanować, jednak w tej chwili mamy całą gamę różnorodnych kosmetyków, które w tym pomagają. Poza tym bardzo modne są fryzury lekkie, niesforne, czesane wiatrem. Jeśli nie chcemy grzywki, można zdecydować się na krótszy przód, a dłuższy tył. 

Fryzury z kręconych włosów nie są łatwe w układaniu. Włosy warto rozczesać po umyciu jeszcze gdy są mokre. Użyjmy do tego szerokiego grzebienia. Wgniećmy w nie piankę do włosów kręconych. W tym wypadku sprawdzą się fryzury z rozpuszczonymi włosami. Warto więc jedynie podkreślić ich skręt. W razie potrzeby można założyć ozdobną opaskę czy spinki z jednej strony, które sprawią, że fryzura będzie jeszcze ciekawsza. 

Krótkie kręcone włosy z grzywką

Krótkie kręcone włosy doskonale wyglądają z grzywką, która może być takiej samej lub nieco krótszej długości. Może to być grzywka na boki, na jeden bok lub prosta. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak uważać, aby włosy nie sprawiały wrażenia kasku. To szczególnie ryzykowne, gdy włosy są bardzo krótkie. Dla kogo ta fryzura będzie odpowiednia? Bardzo krótkie fryzury są odpowiednie dla osób o twarzy owalnej lub trójkątnej. Grzywka na bok będzie odpowiednia dla pań o kwadratowej twarzy. Podobnie grzywka na boki złagodzi ostre rysy twarzy. 

Warto sięgać po kosmetyki przeznaczone specjalnie do loków - wówczas włosy będą piękne i będzie można je nosić rozpuszczone. Odpowiednie cięcie sprawi, że włosy będą się wspaniale układać. Sprawdzi się lekkie cieniowanie włosów kręconych, jednak niezbyt dobrym pomysłem jest strzępienie końcówek. Dobrym pomysłem jest odciążenie włosów. Można to zrobić przy pomocy spinek - loki skręcamy w harmonijkę i przypinamy na kilka/kilkanaście minut. Po odpięciu, powinny być skręcone już od nasady. 

Upięcia krótkich kręconych włosów

Krótkie kręcone włosy wspaniale się prezentują w wersji spiętej. W przypadku mocno skręconych włosów sprawdzą się luźne koki. Warto wręcz wykonywać upięcia swobodnie, niezbyt dokładnie. Każdy wystający włos dodaje bowiem w tym przypadku uroku. Świetnie będzie też wyglądać wysoki kucyk, który pasuje każdej kobiecie. Jak go zrobić?

 • Włosy najlepiej spinać po umyciu i wysuszeniu. Można na nie nałożyć jakiś kosmetyk przeciwko puszeniu lub ułatwiający układanie - na przykład piankę do stylizacji. 
 • Głowę należy opuścić przy rozpuszczonych włosach, a następnie postarać się sformować kucyka wysoko na czubku głowy. 
 • Włosy trzeba związać gumką. By przeciwdziałać zsuwaniu się kucyka, warto poniżej gumki wsunąć 2 lub 3 wsuwki. 

Ombre na krótkich kręconych włosach

Damska fryzura wykorzystująca koloryzację ombre to prawdziwy hit - bez względu na to czy jest wykonywana na krótkich, czy na długich włosach. Ombre wskazuje na mocne zróżnicowanie koloru włosów - są one ciemne u nasady i znacznie jaśniejsze na końcach. To świetny sposób na odrosty - farbujemy bowiem tak naprawdę jedynie końcówki. Ombre doskonale wypada na ciemnych i krótkich włosach. Najbardziej jednak pasuje posiadaczkom włosów do szyi lub nieco dłuższych. Jak układać takie włosy by najlepiej podkreślić ich barwę? Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się włosy rozpuszczone. 

 

Sombre na krótkich kręconych włosach

Kobieca fryzura, która przyciąga spojrzenia i jest polecana wszystkim paniom to zdecydowanie sombre. Koloryzacja sombre pochodzi od słów "soft ombre", ponieważ jest lżejszą, delikatniejszą wersją ombre. Sombre również oznacza, że włosy przechodzą od ciemnych w jaśniejsze, jednak jest to zmiana tylko o kilka tonów. Efekt wygląda więc bardzo naturalnie. Sombre wskazane jest dla kobiet, które pragną naturalnego efektu. Koloryzacja ta wspaniale wygląda na lokach i na kucykach - można więc połączyć jedno i drugie, tworząc ciekawą fryzurę.