O koniecznosci stosowania filtrów pisaliśmy już TUTAJ - Zdrowa opalenizna. Ciągle jednak zachęcamy Was do ostrożnego korzystania z uroków słonecznego lata. Dziś podpowiemy jakie kosmetyki ochronią nasze włosy przed promieniowaniem i wodą w basenie, a także pokażemy kosmetyki, które pomogą naszej skórze! Zaczynamy!

Do włosów:


Niestety chlorowana i słona woda moga zmatowić nasze włosy, słońce dodatkowo je wysusza. W walce z nimi pomoże linia kosmetyków Elseve SUN DEFENSE od L'OREAL. Chronią, oczyszczają regenerują. Zestaw składa się z szmponu, maski i eliksiru ochronnego (ceny kolejno 12, 20 i 17 zł). O włosy zadbają także krem i mgiełka ochronna od Kerastase (40 i 125 zł). Luksusowa mgiełka wspaniale chroni, krem odżywia i co ważne - nie trzeba go spłukiwać po zastosowaniu!


Jeśli marzysz o włosach rozjaśnionych przez słońce a nie chcesz narażać ich na zniszczenia L'OREAL przygotował produkt specjalnie dla Ciebie. To żel Casting Sunkiss dajacy efekt stopniowego rozjaśnienia (28 zł). 

Dla skóry:

Zobacz także:

 

Jeśli nie smarowałaś skóry filtrami i teraz jest ona zniszczona i przesuszona możesz skorzystać z żelu po opalaniu REPASKIN łagodzi skórę oraz reperuje uszkodzenia spowodowane promieniowaniem słonecznym. Zawiera endonukleazy, enzymy reperujące DNA, które działają bez dopływu światła. (123,50 zł) REPASKIN MENDER SERUM zawierające substancje aktywne reperujące DNA. Zapobiega fotostarzeniu skóry i odwraca już powstałe zmiany (120,90 zł), a do twarzy na co dzień polecamy krem ochronny tej samej marki.