Kto został najseksowniejszą Polką ostatniego stulecia?

Katarzyna Figura zajęła pierwsze miejsce w rankingu 100 najbardziej seksownych Polek, który stworzył z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości magazyn "CKM".

Katarzyna Figura swoją karierę zaczynała od epizodów w filmach Krzysztofa Kieślowskiego i Wojciecha Hasa. W połowie lat 80. zrobiło się o niej głośno, za sprawą roli w filmie Radosława Piwowarskiego "Pociąg do Hollywood", który był przełomem w karierze Kasi Figury. Za rolę Marioli Wafelek, aktorka otrzymała od magazynu "Film" - Złotą Kaczkę.

Rok później aktorka zagrała w kultowym filmie "Kingsajz", gdzie wystąpiła u boku Jacka Chmielnika i Jerzego Stuhra. Po tych rolach aktorkę okrzyknięto mianem seksbomby

Wszyscy doskonale pamiętamy jej rolę "Rózi" w serialu "Pierścień i róża". Po tych rolach aktorkę okrzyknięto mianem seksbomby.

Pod koniec lat 90. Katarzyna Figura zagrała w dwuczęściowej komedii Juliusza Machulskiego "Kiler". W 1999 za rolę Gosi w "Ajlawiu" Marka Koterskiego otrzymała Złote Lwy za pierwszoplanową rolę kobiecą na 24. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2002 roku aktorka zagrała epizodyczną rolę w "Pianiście" Romana Polańskiego, zaś rok później w "Żurku" zagrała kobietę uwięzioną na marginesie społeczeństwa z ciężarną, piętnastoletnią córką. Aktorka tak wspominała rolę: "Musiałam przebić się przez własne szczęście. Po urodzeniu dziecka patrzyłam na świat jak na nieustannie odnawiający się cud i nie mogłam wejść łatwo w postać kobiety, której wszystko się rozsypuje." Za tę rolę podczas 6. ceremonii wręczenia Orłów otrzymała nagrodę w kategorii najlepsza główna rola kobieca. Za rolę w dramacie "Ubu król" aktorka otrzymała Złote Lwy za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Zobaczcie w naszej galerii wspaniałe role Katarzyny Figury - najseksowniejszej Polki ostatniego stulecia.