Reżyser Krzysztof Lang kręci właśnie w Krakowie film „Śpij kochanie”, mroczny thriller o seryjnym mordercy z lat 50. W roli nieuchwytnego zbrodniarza wystąpi Andrzej Chyra, a ścigać go będzie młody porucznik (Tomasz Schuchardt).

To historia w stylu kina noir, tym bardziej mroczna, że oparta na faktach. Władysław Mazurkiewicz, dystyngowany i elegancki odpowiedzialny był za co najmniej trzydzieści zabójstw w Krakowie i jego okolicach. Tytuł nawiązuje do melodii, którą miał w zwyczaju nucić Mazurkiewicz przy dokonywaniu zbrodni. Andrzej Chyra może świetnie sprawdzić się w roli człowieka o podwójnym obliczu, który głęboko skrywa prawdziwe, mordercze „ja”.

W filmie wystąpi prócz Chyry i Schuchardta plejada polskich gwiazd kina, m.in. niezwykła Karolina Gruszka (zagra kelnerkę, w której podkochuje się milicjant), Katarzyna Warnke, Izabela Kuna czy kultowi już aktorzy Katarzyna Figura i Bogusław Linda (z cierpliwością czekamy na premierę Powidoków z Lindą w roli głównej).

Właśnie zakończono zdjęcia do filmu, którego premierę Krzysztof Lang zaplanował na maj 2017. Czy to będzie hit na miarę „Jestem mordercą”, najświeższej polskiej premiery noir z klimatem w stylu vintage?

ZOBACZ TEŻ:

FILMOWE PREMIERY, NA KTÓRE CZEKAMY W 2017

Zobacz także: