Karol Smagacz zajmuje się projektowaniem wnętrz już od 2014 roku. Swój warsztat doskonalił w topowych warszawskich pracowniach z największą liczbą zrealizowanych projektów w Polsce. W swojej pracy najchętniej wykorzystuje zaskakujące kombinacje materiałów, które łączy w nieoczywisty i zaskakujący często sposób:

Przykładam uwagę do tego, by każde z zaprojektowanych przeze mnie wnętrza było pełne nie tylko krzepiących ducha kompozycji widokowych, ale też pragmatycznych i przydatnych na co dzień rozwiązań – mówi.

Projektant jest także wyznawcą filozofii, według której w każdym mieszkaniu powinny znaleźć się żywe rośliny:

Każdego klienta próbuję przekonać do żywych roślin. W moich projektach wykorzystuję je niemal pod każda postacią. Od klasycznych roślin doniczkowych, przez zielone eko-instalacje, po ściany z mchu czy kompozycje z kaktusów, dla nieco bardziej leniwych – wyjaśnia.

Karol Smagacz w programie "Design Dream - Pojedynek na wnętrza"

Karol jest jednym z sześciu uczestników nowego show Polsatu o nazwie "Design Dream - Pojedynek na wnętrza". Pierwszą w Polsce i tej części Europy edycję produkcji, która bazuje na austriackim formacie pod takim samym tytułem, można oglądać od 7 marca. Premierowe odcinki co niedzielę o godz. 17:40. Show prowadzi znana piosenkarka Anna Wyszkoni.

Oto, jak Polsat zapowiada udział Karola w programie:

Karol ma 32 lata, mieszka w Warszawie, ale pochodzi z królewskiego Sandomierza. Jest architektem wnętrz. Prowadzi pracownię, która specjalizuje się w projektowaniu eleganckich pomieszczeń i unikatowych mebli. Jego ulubiony styl jest pełen detalu i mediolańskiego designu. W projektach najważniejszy jest dla niego efekt "wow". Jest zwolennikiem zaskakujących połączeń materiałów i wykorzystywania ich w zupełnie nieoczywisty sposób.

Zobacz także:

Dlaczego młody projektant zdecydował się wziąć udział w tym formacie?

- Kiedy usłyszałem o castingu do programu „Design Dream - Pojedynek na wnętrza”, od razu pomyślałem, że to format dla mnie. Od dłuższego czasu chciałem zaprezentować swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców, a taka formuła programu daje mi na to doskonałą szansę. Poza tym uważam, że zdrowa konkurencja jest super. Zasze czułem się pewnie w branży, w której pracuję i często byłem doceniany za dość nietuzinkowy sposób myślenie o wnętrzach. Tym bardziej chciałem podzielić się nim z widzami Polsatu.

Karol Smagacz – Facebook, Instagram

Jak przystało na młodą osobę, Karol Smagacz jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Jego profile znajdziecie zarówno na Facebooku (@Karol Smagacz Interior Designer), jak i na Instagramie (@Karol Smagacz).

Karol Smagacz  – wiek

Karol ma 32 lata. Przyszły projektant wnętrz urodził się 17 czerwca 1989 roku.

Karol Smagacz – realizacje

Karol ma na swoim koncie wiele realizacji przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Z jego strony karolsmagacz.com dowiecie się, że projektował zarówno mieszkania, studia, lofty, jak i domy jednorodzinne czy apartamenty. To w urządzaniu takich przestrzeni czuję się najlepiej.

Karol Smagacz – media

Artykuły i wpisy o projektancie znajdziecie w takich mediach branżowych jak Dom z pomysłem, Label Magazine, PLN Design czy La Vie. Karol był także ekspertem międzynarodowej marki z elementami wyposażenia wnętrz Westwing.

SPRAWDŹ TEŻ: Dom Dakoty Johnson. Jak mieszka Anastasia z filmu "50 twarzy Greya"?