O tym, że kamienie szlachetne posiadają wyjątkowe właściwości, zdawano sobie sprawę już w odległych czasach. Są one ważnym elementem w tradycyjnej medycynie chińskiej i ajurwedzie. W ezoteryce pełnią funkcję amuletów ochronnych, wzmacniających aurę i przyciągających dobre wibracje. Kamień miłości to szczególny rodzaj magicznego minerału, który poprzez swoje działanie jest w stanie przyciągać gorące uczucia. 

Jaki kamień jest kamieniem miłości?

Kamieniem, który przynosi szczęście w miłości, jest kwarc różowy. Powszechnie uznawany jest za magiczny przedmiot, który sprzyja temu, aby zbudować szczęśliwy i zgodny związek. Wspomaga kumulowanie dobrych odczuć i zwiększa miłosne wibracje względem partnera bądź partnerki.

Zobacz także: 

Kwarc różowy – działanie w miłości 

Działanie kwarcu różowego ma niezwykle szeroki zasięg i odnosi się nie tylko do uczuć romantycznych. Kwarc różowy napełnia serce szczęściem i pomaga pokochać samego siebie. Jest też pomocny dla osób, które czują się samotne i poszukują swojej drugiej połówki. Różowy kwarc zapewnia poprawę relacji rodzinnych i oczyszcza serce ze złych emocji. Wspomaga pielęgnowanie miłości do świata i innych ludzi. Poprawia samopoczucie i ułatwia odnalezienie swojej bratniej duszy. 


fot. Kamień miłości kwarc różowy / Adobe Stock, M.Dörr M.Frommherz

Inne kamienie, które przyciągają miłość

W ezoteryce można znaleźć więcej niż jeden miłosny kamień. Każdy z nich posiada bowiem odmienne właściwości i odnosi się do innego rodzaju miłości. Poznaj resztę miłosnych kamieni. 

Zobacz także:

Ametyst – kamień miłości 

Ametyst wykazuje silne działanie miłosne. Jest uznawany za półszlachetny kamień, w którym kumulują się wielkie pokłady energii. Jego piękny fioletowy kolor przyciąga uwagę i uspokaja. To jedno z głównych zadań ametystu – ma przynosić równowagę i łagodzić wszelkie spięcia, dzięki czemu związek będzie zgodny i trwały. Jednoczy i sprzyja temu, aby wspólne życie przebiegło w zgodzie i szczęśliwości. 


fot. Ametyst kamień miłości / Adobe Stock, marychka

Kamień księżycowy – właściwości miłosne 

Kamień księżycowy swoją nazwę zawdzięcza srebrzystej poświacie, To jego kolor sprawia, że wyglądem przypomina księżyc, który już w dawnych wierzeniach utożsamiany był z kobiecą siłą i płodnością. Noszony blisko ciała wzmacnia wewnętrzną moc i uwydatnia najlepsze cechy. Kamień księżycowy pomaga również odnaleźć wybranka serca i wyostrza intuicję. Jego unikalną właściwością jest również to, że wspiera w pierwszym etapie nowej relacji. Potrafi przyciągnąć odpowiednią osobę, z którą związek będzie wypełniony szczęściem. 


fot. Kamień księżycowy w miłości / Adobe Stock, Jimena

Zobacz także: 

Larimar – kamień miłosnych uczuć

Larimar to kamień szczęścia i miłości. Już jego wygląd wzbudza wielkie zainteresowanie i przyciąga wzrok. Jest to bowiem kamień półszlachetny pochodzący z Dominikany o błękitnym kolorze. Znany jest również pod nazwą Kamienia z nieba i jest często wykorzystywany w przemyśle biżuteryjnym. Oprócz hipnotyzującego wyglądu, posiada również wyjątkowe właściwości. Larimar przyciąga miłosną pomyślność. Ułatwia odnalezienie wybranka serca i sprawia, że jego intencje są jasne i klarowne. Larimar jest więc pomocny w odnalezieniu osoby, która będzie uczciwa, szczera, a jej uczucia będą trwałe i głębokie. 


fot. Larimar kamień miłosnych uczuć / Adobe Stock, Andrei

Rubin – właściwości miłosne 

W ezoteryce rubin jest uznawany za kamień, który wzmacnia miłość i sprawia, że głębokie uczucia nie gasną mimo upływu lat. To minerał, który ma hipnotyzujący czerwony kolor. Utożsamiany jest z boginią Afrodytą, a jego wielką mocą jest umocnienie uczuć i rozpalenie namiętności. Jest uznawany za jeden z najsilniejszych amuletów na przyciągnięcie miłości


fot. Miłosny kamień rubin / Adobe Stock, exentia

Kamień szczęścia i miłości: magiczne właściwości

Kamienie miłości emitują energię, która przywołuje romantyczne uczucia i wspiera ich podtrzymanie na stałym, wysokim poziomie. To, jaki kamień na szczęście w miłości wybrać, zależy od tego, czego dotyczą twoje intencje. Minerały, które kryją w sobie wielką moc, mogą pomóc w następujących kwestiach: 

 • odnaleźć wybranka bądź wybrankę serca; 
 • na nowo rozpalić pożądanie i namiętność w związku; 
 • uchronić przed miłosnymi klątwami; 
 • pomóc w wyborze odpowiedniego partnera bądź partnerki; 
 • uchronić się przed manipulacją i intrygami miłosnymi; 
 • przyciągnąć bratnią duszę; 
 • wzmocnić emocjonalną więź; 
 • napełnić serce dobrymi uczuciami; 
 • pokochać siebie. 

Zobacz także: 

Kamień przyciągający miłość – w jaki sposób działa?

Właściwości kamieni szlachetnych i półszlachetnych są niebywałe. Ich magiczna moc wspomaga samopoczucie, poprawia nastrój oraz wzmacnia wewnętrzną siłę. Ich działanie opiera się na kumulowaniu i równoważeniu potencjału energetycznego. W każdym z minerałów ukryta jest pewna historia. Kamienie te kumulują w sobie dobre wibracje, a wiele osób wierzy, że to dzięki nim możliwe jest przyciąganie głębokich uczuć.

W jaki sposób wykorzystać magiczną moc kamieni? Istnieje wiele możliwości. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można:

 • noszenie biżuterii z kamieniami naturalnymi, np. w formie bransoletki lub pierścionka z kamieniem miłości. Naszyjnik jest równie popularnym wyborem;
 • kamienie szlachetne na miłość można też wykorzystać jako ochronne talizmany. Wystarczy włożyć je do woreczka i nosić przy sobie w torebce bądź kieszeni;
 •  jako element wystroju wnętrz. Kamienie szlachetne na miłość można rozłożyć w najważniejszych miejscach w domu. Najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, w których przebywasz najczęściej. Wówczas ich moc będzie oddziaływać na ciebie w sposób bezpośredni, a przepływ energii nie będzie niczym zakłócony;
 • kamienie miłości możesz używać podczas medytacji lub korzystania z innych technik relaksacyjnych – w tym czasie trzymaj je w dłoni lub blisko siebie.