Beata Kozidrak to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Od 1978 roku jest obecna na scenie i nie zapowiada się, aby wybierała się na emeryturę. Odkąd zaśpiewała w Opolu „Piechotą do lata” kochamy ją, jej utwory i jej niepowtarzalny sceniczny look. 

Styl Beaty Kozidrak - jak artystka zmieniała się przez lata?

Stroje Beaty Kozidrak często wzbudzają kontrowersje, ale na początku lat 80., kiedy zaczynała się jej wielka kariera, wiele kobiet chciało ubierać się tak, jak ona.

Chciałam być inna, wyróżniać się. Na pewno byłam oryginalna, Niektóre stylizacje stały się wręcz kultowe! Sporo osób później mnie naśladowało. Nie miałam wtedy do pomocy stylistów ani projektantów mody. Takie były czasy - przyznała w jednym z wywiadów artystka.

Czasami stroje sceniczne pomagała jej stworzyć zaprzyjaźniona kostiumografka z teatru w Lublinie. Podarte jeansy i skórzane kurtki kupowała natomiast u... prostytutek.

U prostytutek kupowałam buty i kurtki, kiedy koncertowaliśmy nad morzem, Dziewczyny nabywały ubrania u marynarzy i sprzedawały. W taki sposób również zarabiały na życie! Gdy po koncertach przyjeżdżałam do hotelu, zapraszały mnie do takiego magicznego pokoju pełnego oryginalnych ubrań, butów, dodatków. Na tamte czasy, gdy w sklepach były puste półki, ten pokój wyglądał jak jakiś butik! - ujawniła artystka.

Beata to prawdziwa diva i nie mamy ku temu wątpliwości. W naszej galerii pod artykułem możecie zobaczyć, jak ewoluował styl Beaty Kozidrak. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: