Siostra Joanny Kulig Justyna Schneider

Joanna Kulig ma na swoim koncie same duże sukcesy w roku 2018. Po roli w "Zimnej wojnie" zainteresowały się nią zagraniczne media, ma na koncie sesje w prestiżowych magazynach m.in. francuskim ELLE czy Vanity Fair. Z kolei amerykański "Vogue" napisał, że ten rok będzie należał do polskiej aktorki. Być może Kulig będzie też miała szansę na Oscara.

Wiele sukcesów pochodząca z Krynicy-Zdroju aktorka zawdzięcza wsparciu swojej licznej rodziny, w tym rodzeństwa. Ostatnio sporo mówi się o jej siostrze, Justynie Schneider, która również uprawia zawód aktorki. Na dużym ekranie Justyna Schneider zadebiutowała w filmie "Los Numeros" z 2011 roku, w którym zagrała sąsiadkę głównego bohatera (w tej roli Lesław Żurek), Anię. Szerszej widowni dała się poznać z kolei jako główna postać serialu "Nowa", gdzie gra Adę Mielcarz, absolwentkę szkoły policyjnej. Siostra Joanny Kulig często też występuje na deskach teatrów w Polsce.

Justyna Schneider znane role

Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola w „Na Wspólnej”, gdzie wcieliła się w postać Zosi Lipskiej – asystentki senatora Damiana Cieślika (Waldemar Błaszczyk), która oskarżyła go o gwałt.

Siostry Kulig są do siebie niezwykle podobne, a Justyna postanowiła na rzecz Joanny zmienić nazwisko.

"Tak naprawdę obie nazywamy się Kulig. Ale ponieważ nasze imiona brzmią podobnie, to zdecydowałam się na przyjęcie pseudonimu artystycznego, nazwiska naszej prababci Schneider, żebyśmy nie były mylone.", powiedziała w wywiadzie.

Za karierę obu pań trzymamy kciuki!