Dokument „Surviving R. Kelly” ujawniający przerażające fakty dotyczące przestępstw, jakie ma na koncie R. Kelly wywołał prawdziwą burzę. O nadużyciach seksualnych piosenkarza mówiło się od lat, a pierwsze zarzuty padły na początku lat 2000. R. Kelly mimo iż dopuszczał się gwałtów, pedofilii i molestowania nie doczekał się kary, bo sąd uznał że nie ma wystarczających dowodów, by przestępca trafił za kratki. 6-odcinkowy film z udziałem dziesiątek jego ofiar to prawdziwa puszka Pandory – na światło dzienne wychodzą kolejne przerażające fakty otwierając tym samym nowy, jeszcze bardziej wstrząsający rozdział #metoo.

„Uprawialiśmy z nią seks. Nie miałam pojęcia, że ma 14 lat”: legendarny piosenkarz R. Kelly z ciężkimi zarzutami

Córka R. Kelly opublikowała poruszający post o swoim ojcu

W ostatnich dniach duże poruszenie wywołała Lady Gaga, która publicznie przeprosiła za współpracę z piosenkarzem. Wcześniej mimo iż liście współpracujących z piosenkarzem artystów figurowały takie nazwiska jak Celine Dion czy Jay Z, o publiczną krytykę pokusił się jedynie John Legend.

Dziś wszystkie oczy kierują się w stronę córki piosenkarza – Joann Kelly znanej w sieci jako Buku Abi , która na swoim Instagramie odniosła się do postaci swego ojca.   

Zanim przejdę do rzeczy chcę wyjaśnić, że pisze to prosto z serca. Nie chcę, żeby ktokolwiek poczuł się dotknięty. – i przeprosiła za swoje dotychczasowe milczenie, jeśli dla kogoś miałoby być oznaką lekceważenia. Modlę się za wszystkie rodziny i ofiary mojego ojca, które z jego ręki doznały krzywdy. Cała sprawa osobiście głęboko mnie dotknęła. Mnie samej trudno to ogarnąć, nie mówiąc o nazwaniu tego, co czuję.

By podkreślić, że całkowicie odcina się od wszystkiego, czego R. Kelly się dopuścił zapewniła, że od lat nie utrzymuje z ojcem żadnych stosunków. Wyjaśniła też, że przez wzgląd na jego poczynania takie samo stanowisko zajęli jej bliscy – rodzeństwo i matka.  

Córka R. Kelly - co mówi o ojcu

Moja matka, rodzeństwo ani ja sama nigdy nie mieliśmy nic wspólnego z jego decyzjami i wyborami, nie wspieraliśmy go. Nie życzę nikomu tego, co sama w życiu przeszłam, takiego bólu i cierpienia. Obarczanie mnie odpowiedzialnością za okropieństwa, jakich dopuszczał się mój ojciec, obraźliwe komentarze, wrogość nie pomagają nam w procesie dochodzenia do siebie. Nie pomaga to także tym ofiarom, które chciałyby zachować milczenie. Doskonale wiem, czego dopuścił się mój ojciec. Ten potwór, z którym usiłujecie mnie skonfrontować, to mój ojciec. Mieszkałam z nim pod jednym dachem, dobrze wiem, kim jest. Dla własnego dobra nie chcę mieć z tym nic wspólnego, komentować ani zabierać stanowiska w sprawie. Dla własnego zdrowia. Liczę, że moje słowa zostaną odebrane zgodnie z intencją. Zależy mi i jestem po waszej stronie, ale dla własnego bezpieczeństwa chce się z tego wycofać.

 

Podziękowała także za wsparcie i zrozumienie, jakich doświadczyła w obliczu ujawnionych przestępstw R. Kelly.  

Sam 52-letni R.Kelly nie odniósł się do stawianych mu zarzutów. Oświadczenie córki R. Kelly, Joann Kelly, opublikowane na jej Instagramie, z pewnością nie przysporzy gwiazdorowi zwolenników.