Jak uczesać krótkie włosy, aby fryzura nie była nudna? To pytanie zadaje sobie mnóstwo kobiet, które w odpowiedzi na pytanie fryzjera jak obciąć włosy zdecydowały się na mocne cięcie typu krótki bob lub pixie cut. Fryzury te wyglądają nowocześnie i często wręcz odświeżają nasz wygląd dodając mu pazura. Po jakimś czasie możemy się nimi jednak znudzić, jeśli nie znamy żadnych trików na to, jak i na co układać krótkie włosy. Dlatego w naszym artykule znajdziecie pomysły na proste, ale ciekawe uczesania właśnie dla kobiet, którym do twarzy jest z krótkimi fryzurami. Ich wykonanie nie jest skomplikowane, więc warto je wypróbować i zaskoczyć same siebie i nasze otoczenie swoim odmienionym obliczem.

Jak uczesać krótkie włosy na co dzień?

Jak ułożyć krótkie włosy typu pixie, tak by wyglądały stylowo bez marnowania czasu o poranku? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces, przez który mogą przebrnąć tylko wykwalifikowani fryzjerzy. Do stworzenia idealnego uczesania, które sprawdzi się zarówno w biurze, jak i podczas wieczornego wyjścia ze znajomymi potrzebujesz tylko grzebienia (najlepiej takiego o gęsto rozmieszczonych ząbkach) i dobrej jakości, mocnego żelu do włosów, który pozwoli uzyskać tak zwany efekt wet look. Oto nasza propozycja stylizacji na co dzień krok po kroku:

1. Układanie krótkich włosów zaczynamy od nałożenia dość dużej ilości żelu na dłonie, na których go rozsmarowujemy.

2. Następnie nakładamy żel na włosy przy skroniach i przeciągamy go na boki, aż do tyłu głowy. Staramy się dokładnie przygładzić włosy tuż nad uszami.

3. Do równomiernego rozprowadzenia żelu na włosach przyda się nam grzebień o gęsto rozstawionych ząbkach, którym przeczesujemy dokładnie włosy na bokach głowy.

4. Grzywkę i włosy na czubku głowy zaczesujemy palcami mocno do tyłu.

5. Nakładamy na dłonie znacznie mniejszą ilość żelu, rozsmarowujemy go na palcach i przeczesujemy delikatnie zaczesane do tyłu włosy, jednocześnie lekko unosząc je do góry. Nie przygładzamy włosów na czubku głowy, by nie straciły one swojej objętości.

Zobacz także:

6. Na koniec kolejny raz nakładamy żel na boki głowy, zwłaszcza na włosy przy skroniach, aby były one jak najmocniej przygładzone.

Jak ułożyć krótkie włosy do góry?

Jak układać krótkie włosy na tak zwanego irokeza? Ta fryzura również nie jest szczególnie skomplikowana, więc nie powinna nikomu sprawić większych problemów. Do jej stworzenia będziemy potrzebować suszarki, kosmetyków termoochronnych do włosów, prostownicy, żelu do włosów, grzebienia i lakieru do włosów. Stylizacja krótkich włosów do góry początkowo może nam zajmować dość dużo czasu, ale nie zniechęcajmy się! Po kilku próbach z pewnością nabierzemy wprawy i zrobienie irokeza będzie trwało znacznie krócej. Jak zatem stworzyć taką fryzurę?

1. Po umyciu i wysuszeniu włosów nakładamy na nie kosmetyk termoochronny, który zabezpieczy włosy przed działaniem wysokich temperatur. Jeśli chcemy przyspieszyć proces jego wchłaniania możemy ponownie wysuszyć włosy.

2. Następnie wydzielamy w środkowej części głowy pasmo włosów, które stworzą irokeza, wyznaczając po obu jego stronach przedziałki.

3. Nakładamy na dłonie żel do włosów i rozprowadzamy kosmetyk na włosy po bokach głowy, wykonując ruch od skroni do tyłu głowy. Warto użyć w tym momencie grzebienia z gęsto rozmieszczonymi ząbkami, dzięki któremu uda nam się równomiernie rozprowadzić żel i dokładnie przygładzić włosy po bokach.

4. W kolejnym kroku używamy prostownicy, dlatego warto ją wcześniej nagrzać. Nie trzeba jednak znać się na tym, jak prostować włosy, gdyż za pomocą tego urządzenia będziemy delikatnie podkręcać włosy na czubku głowy.

5. Z włosów, które mają zostać ułożone do góry wydzielamy kolejne pasma i delikatnie je podkręcamy przy pomocy prostownicy. Włosy najbliżej przedziałków zakręcamy do środka, natomiast włosy ze środka podkręcamy do tyłu lub do przodu w zależności od naszych preferencji. Generalnie jednak włosy tuż nad czołem zakręcamy do tyłu, aby irokez wyglądał okazalej. Włosy z tyłu głowy również możemy nieco podkręcić do tyłu, aby nadać im objętości.

6. Fryzurę możemy poprawiać dłońmi, lekko ugniatając włosy lub też dodatkowo tapirując je grzebieniem. Kiedy fryzura uzyska taką formę, jaka najbardziej nam odpowiada dokładnie spryskujemy całość lakierem do włosów, aby ją utrwalić.

Jak uczesać krótkie włosy na wesele?

Jak uczesać krótkie włosy na duże imprezy, jeśli nie mamy czasu lub ochoty korzystać z pomocy fryzjera? Tak naprawdę jest mnóstwo sposobów układania takich włosów w domowym zaciszu i każdy jest je w stanie wykonać. Nawet jeśli posiadamy cienkie włosy lub mamy problem z ich wypadaniem (kozieradka na włosy u wielu osób działa w tym przypadku prawdziwe cuda) możemy szybko ułożyć ciekawą fryzurę na specjalne okazje. Co więcej, dzięki niej poradzimy sobie również z niesforną grzywką. Proponowana przez nas stylizacja włosów krótkich nie wymaga użycia zbyt wielu akcesoriów. Tak naprawdę wystarczy tylko grzebień, wsuwki i mocny lakier do włosów.

1. Za pomocą grzebienia tworzymy przedziałek na boku i dokładnie rozczesujemy włosy, zwłaszcza grzywkę.

2. Z grzywki wybieramy niewielkie pasmo włosów tuż przy przedziałku, a następnie dzielimy je na pół i skręcamy ze sobą powstałe w ten sposób dwa pasma.

3. Do pasma które znalazło się na dole przy grzywce dobieramy trochę luźnych włosów i ponownie skręcamy ze sobą pasma. Powtarzamy ten sam ruch zaplatając tym samym włosy z grzywki na bok wzdłuż linii włosów przy czole.

4. Kiedy zapleciemy już całą grzywkę przypinamy ją na końcu jedną lub dwoma wsuwkami.

5. Jeśli mamy dłuższe włosy w grzywce i chcielibyśmy nadać takiemu nietypowemu warkoczowi objętości, możemy delikatnie powyciągać niektóre pasemka do góry. Następnie spryskujemy górę fryzury lakierem, aby ją utrwalić.

6. Dodatkowo możemy też wygładzić włosy z boku głowy przeciągając po nich dłońmi, które wcześniej należy spryskać lakierem do włosów.

Jak widzicie istnieje wiele świetnych sposobów na ułożenie ciekawych i stylowych fryzur z bardzo krótkich włosów. Co najważniejsze nie są one trudne w wykonaniu, dzięki czemu każda kobieta może wykorzystać je w swojej stylizacji.