Księżna Kate - ile ma lat?

Księżna Kate urodziła się 9 stycznia 1982. Jej mąż, książę William jest jej równolatkiem. Kate przyszła na świat jako Catherine Middleton, najstarsza córka Carole i Michaela, którzy poznali się podczas pracy dla linii lotniczych British Airways. W 1987 roku Middletonowie założyli Party Pieces, firmę zajmującą się gadżetami imprezowymi, która szybko zaczęła przynosić znaczne zyski, dzięki czemu rodzina dorobiła się fortuny. Księżna Kate ma dwójkę młodszego rodzeństwa: Philippę nazywaną Pippą (ur. 1983 r.) i Jamesa (ur. 1987 r.).

Księżna Kate - historia związku z Williamem

Księżna Kate uczęszczała do elitarnych szkół z internatem - St Andrew's School i Downe House School. Później studiowała historię sztuki na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji. To właśnie tam w 2001 roku poznała Williama. Ich drogi na dobre zeszły się rok później, kiedy Kate wpadła księciu w oko na charytatywnym pokazie mody, wchodząc na wybieg w przezroczystej, koronkowej sukience.

Związek pary rozpoczął się w 2003 roku. Dziewczyna została zaakceptowana przez rodzinę królewską i kilkakrotnie towarzyszyła Williamowi na różnych uroczystościach - w 2006 roku była obecna na ukończeniu jego nauki w szkole wojskowej, a dwa lata później pojawiła się jako gość na ślubie kuzyna księcia. W 2007 roku mówiono o rozstaniu pary, lecz ta plotka nigdy nie została potwierdzona. W listopadzie 2010 roku ogłoszono wiadomość o ich zaręczynach. William oświadczył się Kate w październiku podczas wspólnej wycieczki do Kenii. Podarował jej pierścionek należący wcześniej do jego matki, księżnej Diany. Niezwykle bogata ceremonia odbyła się 29 kwietnia 2011 w opactwie westminsterskim. Była transmitowana przez stacje telewizyjne na całym świecie. Po ślubie Kate otrzymała tytuł księżnej Cambridge, hrabiny Strathearn i baronowej Carrickfergus.

Księżna Kate - ile ma dzieci?

Księżna Katarzyna urodziła pierwszego syna 22 lipca 2013 roku. Już następnego dnia mały George został zaprezentowany tłumom zgromadzonym przed szpitalem St Mary w Londynie. 2 maja 2015 na świat przyszła księżniczka Charlotte. Dziewczynka otrzymała kolejne imiona po prababce i babci - królowej Elżbiecie i księżnej Dianie. Najmłodszy syn książęcej pary, Louis, urodził się 23 kwietnia 2018. Książę jest obecnie 5. w kolejce do brytyjskiego tronu - wyprzedzają go: dziadek, ojciec, starszy brat, a także siostra, co jest nowością w brytyjskiej monarchii. Nigdy wcześniej dziewczynka nie mogła bowiem dziedziczyć przed potomkiem płci męskiej. Przez ostatni rok pojawiały się doniesienia, że księżna Kate jest w czwartej ciąży, ale do tej pory żadne z nich się nie sprawdziły. Jeżeli para zdecyduje się na kolejne dziecko, możemy się spodziewać oficjalnego ogłoszenia tej nowiny z pałacu Buckingham.