Jak dobrać buty do sylwetki?

Kształt noska, obcas, wysokość i szerokość cholewki – wiele elementów buta ma wpływ na wygląd naszej figury. Często nie zwracamy na to uwagi, a jednak jest to ważny element całości stylizacji. Chodzi przecież w końcu  o finalny efekt. I tak samo jak dobieramy długość spódnicy do wzrostu lub zastanawiamy się czy pasuje nam oversize (dziewczyny z większym biustem dobrze znają ten dylemat).

Jakich butów unikać kiedy się jest niskim?

Kobiety, które są raczej filigranowe i niskie powinny jak ognia wystrzegać się obcasików zwanych kitten heels, czyli bardzo niewielkich, w grę nie wchodzi też obcas kaczuszka. Bardzo nie dobrze mogą też wyglądać botki kończące się tuż nad kostką. Dziewczyny, które uważają, że są niskie powinny skupić się bardziej na wydłużeniu nóg i i postawić na botki i czółenka na wyższym obcasie. Cieńszy obcas dla filigranowych kobiet, masywniejszy dla dziewczyn o bardziej kobiecej sylwetce.

Przy szczupłych lub chudych nogach sprawdzą się super modne skarpetowe botki, wciągane i dopasowane do łydki. Elastyczne buty świetnie się dopasują, ważne też, żeby sprawdzić obcas. Chude łydki będą wyglądać nie ładnie z grubym, masywnym obcasem. Postawcie na coś cieńszego.

Masywna sylwetka jaki fason butów dobrać?

Kozaki przed kolano i botki z krótką cholewką sprawdzą się u pań, które uważają, że mają zbyt potężne łydki lub są po prostu nieco tęższe. Odpadają wszelkie marszczenia i odstające elementy buta, bardziej przylegające i krótsze podkreślą kostkę. Zero koturnów i raczej unikajmy ostrych szpilek. Postawcie na słupek (może być wysoki, ale to zależy od umiejętności chodzenia na obcasie i tego, czy cenimy wygodę). Tutaj odpadają długie kozaki za kolano czyli np. muszkieterki.

Wysokie i szczupłe dziewczyny mogą nosić w zasadzie każdy fason obuwia, to dla nich wymarzone są workery i rockowe botki. Tutaj sprawdzą się sztyblety na płaskiej podeszwie, wysokie kozaki za kolano, buty skarpetki... Sytuacja wymarzona dla każdej fanki butów.

Pora na jesienny shopping?