Jak dobrać kolor ubrania do swojej karnacji?

Znalezienie idealnego koloru ubrania dla swojej karnacji wcale nie jest prostym zadaniem. Wiadomo też, że odcień naszej skóry różni się od siebie w zależności od sezonu. Niemniej bazując na podstawowym rozróżnieniu karnacji na jasną (północnoeuropejską) poprzez oliwkową, aż do śniadej jesteśmy w stanie wytypować najlepsze dla siebie kolory.

Jasna  karnacja

 

Dziewczyny o jasnej karnacji mają zazwyczaj jasny kolor włosów, niebieskie lub zielone oczy i delikatne piegi. Tutaj dobrze sprawdzi się pochodna zieleni, czyli szmaragdowa zieleń, płaszcze i kurtki w kolorze wielbłądzim i uroczy baby blue, czyli jasny niebieski.

Oliwkowa karnacja

 

Kobiety o oliwkowej karnacji mają włosy w kolorze ciemnego blondu lub brązu. Dobrze będzie im w metalicznych kolorach, gołębiej szarości i neonowych mocnych  barwach.

Śniada karnacja

 

Śniada karnacja w Polsce zdarza się rzadko, ale istnieje. Towarzyszą jej naturalne czarne i ciemnobrązowe włosy oraz ciemnobrązowe oczy. Posiadaczki śniadej karnacji z powodzeniem mogą stawiać na pastelową żółć, mocny kobalt i super modną czerwień (chociaż blondynkom też w czerwieni będzie dobrze).