IKEA wynajmuje wyposażenie mieszkania

Coraz częściej zamiast kupować mieszkanie i zaciągać gigantyczne kredyty, decydujemy się na wynajem mieszkania w mieście. Nic dziwnego, wiele osób do dużych aglomeracji przyjeżdża za pracą, nie wiążąc przyszłości z miejscem zamieszkania. Dla nich oraz dla osób chcących być eko (w trendzie wypożyczania - nawet świątecznych choinek), IKEA wymyśliła opcję wynajmowania całego wyposażenia domu.

Dzisiejsi klienci nie zawsze odczuwają potrzebę posiadania produktów i martwią się o wpływ, jaki może mieć na środowisko wyrzucanie starych mebli, mówi prezes IKEA Jesper Brodin.

Oczywiście program wynajmu mebli i dodatków musi być dostosowany do potrzeb różnych krajowych rynków. Na Wyspach, konkretnie w Londynie mieszkańcy masowo wynajmują domy i nie są skłonni wydawać majątku na kupno wyposażenia. W Japonii z kolei na odwrót - Japończycy lubią mieć własne meble i dodatki, więc IKEA skupuje tam używane kanapy i poddaje je recyklingowi. Wiadomość o nowym programie zbiegła się ze śmiercią założyciela szwedzkiego giganta meblowego, Ingvar Kamprada. Kamprad zmarł w wieku 91 lat i był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, choć do końca życia unikał przepychu. Firmę IKEA założył w wieku 17 lat.

Czy pomysł IKEA na wynajmowanie mebli sprawdzi się w Polsce? Jak myślicie?