Nowa kolekcja IKEA Tom Dixon wiosna 2018

W lutym 2018 roku IKEA wprowadza na rynek DELAKTIG - efekt długo wyczekiwanej współpracy z brytyjską marką Tom Dixon. Znana z zamiłowania do nowoczesnej technologii i eksperymentów z materiałami firma specjalizuje się w projektowaniu oświetlenia, mebli oraz akcesoriów do wnętrz.

W odróżnieniu od tradycyjnej produkcji i wzornictwa mebli wypoczynkowych, rama DELAKTIG wykonana jest w sposób przemysłowy. To jeden z powodów, dla których IKEA i Tom zdecydowali się na aluminium. Dzięki temu rama może pełnić rolę wspornika na dodatki, dostawki lub inne elementy, a to z kolei pozwala zmieniać lub też dodawać nowe funkcje. Chodzi więc przede wszystkim o funkcjonalność dodatków i mebli z kolekcji IKEA Tom Dixon.

Tom Dixon co to za marka?

Tom Dixon mieszka i prowadzi firmę w Wielkiej Brytanii, gdzie projektuje meble, oświetlenie do domu oraz akcesoria (w tym obłędnie pachnące, choć nieziemsko drogie świeczki o zapachu ziemi, ognia czy powietrza). Sam Dixon jednak urodził się w Tunezji. Jest też samoukiem, który zdobył nieprawdopodobną sławę, a jego prace można było oglądać m.in. w muzeum Victoria & Albert w Londynie czy paryskim Pompidou.

Meble na więcej niż jeden sezon

Funkcjonalność, trwałość i lekkość nie są jedynymi zaletami aluminium. Warto wspomnieć, iż jest to tworzywo idealnie wpasowujące się w nurt nowoczesnego zrównoważonego projektowania i produkcji. Aluminium nie tylko w 100% nadaje się do recyklingu, ale może być przetwarzane nieskończoną ilość razy bez utraty jakości. Szacowane jest, że około 75% z aluminium wyprodukowanego kiedykolwiek nadal znajduje się w obiegu. Eko tworzywo, które można poddać procesowi recyklingu zdecydowanie nas przekonuje. Poza tym ta kolekcja wydaje się być odpowiedzią na trend dostosowywania mebli do swoich potrzeb, czyli tzw. hacking, którym już zajmują się np. polskie start upy.

Wszystkie produkty z kolekcji DELAKTIG dostępne będą w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku lutego 2018 r.