"Hip dip" - co to jest?

Hip dip, czyli kształtne wcięcie w biodrach u kobiet sprawia, że sylwetka wygląda jak skrzypce, stąd często stosuje się też określenie "violin hips", czyli skrzypcowe biodra. U części kobiet wcięcie w biodrach jest bardziej widoczne, u innych mniej. Wynika to z ułożenia kości biodrowych i rozbudowania mięśni. Taka figura dla większości kobiet była powodem kompleksów. Portal Dailymail przytacza wypowiedź jednej z dziewczyn, która już w wieku 11. lat miała duży problem z akceptacją siebie:

Pamiętam, że jak miałam 11 lat, poprosiłam mamę, aby pozwoliła mi zrobić zabieg liposukcji, aby zmniejszyć moje uda, a tłuszcz wpompować w moje biodra - wspomina kobieta, posiadaczka "skrzypcowym bioder".

Kobiety, które posiadają hip dip, czyli wcięcie w biodrach już dziś nie muszą zazdrościć posiadaczkom pełnych bioder figury, ponieważ w dobie nurtu "body positive", coś co wydaje nam się kompleksem możemy zamienić w atut. 

Zobacz też: Moda na plus size - duży biust i pupa to Twoje atuty - naucz się je podkreślać!

"Hip dips" - trend na Instagramie

Na Instagramie możemy zauważyć trend #hipdips, gdzie dziewczyny chwalą się swoim wcięciem w biodrach. Oczywiście, żeby osiągnąć piękne wcięcie w biodrach trzeba wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała. Efektownym wcięciem w talii mogą pochwalić się tancerki, dziewczyny, które ćwiczą na siłowni z obciążeniem i joginki, ale są też takie dziewczyny, które mają takie wcięcie naturalne. Na Instagramie pod hasztaiem #hipdips znajdziemy mnóstwo zdjęć dziewczyn, które eksponują swoje hip dip.

 

Crowning myself queen of hipdips. #hipdips @cskyn.nz

Post udostępniony przez SERA LYNNE (@sera.lynne) Lut 14, 2018 o 12:44 PST

Hip dips – jak się ich pozbyć

Chociaż hip dips są na swój sposób piękne i nie powinny być przyczyną kompleksów, wiele dziewczyn stara się ich pozbyć. Ma to najczęściej związek ze zwykłymi upodobaniami i określoną wizją piękne. Nie wszystkim nam musi podobać się to samo i to jest okej. Co jeśli nie podobają ci się wcięcia w biodrach i chciałabyś się ich pozbyć?  

Niestety nie da się całkowicie pozbyć hip dips. Istnieją jednak sposoby na to, żeby zmniejszyć ich widoczność. Pomogą ci w tym przede wszystkim ćwiczenia. Skuteczne będą wszystkiego rodzaju wymachy nóg na stojąco lub leżąco, przysiady i wymachy bioder. Niezbędne będą też ćwiczenia siłowe, które możesz wzbogacić o specjalne gumy oporowe. Wykonując ćwiczenia pamiętaj, że robisz to przede wszystkim dla zdrowia i sprawności fizycznej. Warto sobie powtarzać, że wszystkie jesteśmy piękne, a to właśnie różne mankamenty sprawiają, że stajemy się wyjątkowe.