Śmierć George'a Floyda wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi. W poniedziałek 25 maja czarnoskóry mężczyzna został zabity podczas interwencji policji. Na amatorskim nagraniu, które trafiło do sieci, widać jak funkcjonariusz dusi zatrzymanego kolanem. Jak do tego doszło? Policjanci z Minneapolis zatrzymali 46-letniego Afromamerykanina, ponieważ pasował on im do opisu osoby, którą podejrzewano o posłużenie się fałszywym czekiem w lokalnym sklepie spożywczym. W drodze do radiowozu Floyd upadł na ziemię. W tym momencie jeden z policjantów przygniótł jego szyję. Na filmiku słychać, jak leżący mężczyzna mówi, że nie może oddychać. Świadkowie zdarzenia również krzyczeli do policjanta, aby przestał dusić zatrzymanego. Mimo to, funkcjonariusz nie zabrał nogi z jego szyi.

Zamieszki na ulicach po śmierci George'a Floyda

Media w USA wprost nazywają śmierć George'a Floyda morderstwem, a w całym kraju ponownie odbywają się liczne protesty przeciwko brutalności i agresji policjantów na tle rasowym. Na ulicach Minneapolis trwają zamieszki. Dopiero po kilku dniach, pod silnym naciskiem opinii publicznej, czterej funkcjonariusze, którzy brali udział w akcji, zostali zwolnieni.

Gwiazdy reagują na śmierć George'a Floyda

Głos w tej sprawie zabrały już także największe gwiazdy show-biznesu.

- Nie mam słów. Mam już tego dość. Mam dość bycia smutną z powodu ludzi, którzy niepotrzebnie umierają. Prześladowani i upokorzeni, w tych trudnych czasach, myślałam, że możemy się zjednoczyć, ale wygląda na to, że ten koronawirus przywołał jeszcze więcej rasizmu... Gdzie to się kończy? Jestem czarna i jestem z tego dumna - napisała sławna modelka Naomi Campbell.

O sprawiedliwość dla George'a Floyda i walkę z agresją i rasizmem amerykańskiej policji zaapelowali także m.in. celebrytka Kim Kardashian, aktorka Zoe Kravitz, koszykarz LeBron James, piosenkarka Demi Lovato i wiele innych sławnych osób.

- Już dość. Czego jeszcze trzeba? Wojny domowej? Nowego prezydenta? Ostrych zamieszek? - napisała raperka Cardi B.

Nagranie wideo z brutalnego zatrzymania George'a Floyda opublikował na swoim oficjalnym profilu na Instagramie m.in. wokalista Justin Bieber.

- To się musi skończyć - napisał piosenkarz. Ostrzegamy, że filmik zawiera drastyczne sceny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Justin Bieber (@justinbieber) Maj 26, 2020 o 12:45 PDT

ZOBACZ TEŻ: Najpopularniejsze polskie gwiazdy na Instagramie. Oto aktualny ranking TOP 50