Fryzury z warkoczami - największy trend na wiosnę

W poprzednich sezonach były raczej atrybutem romantyczki – ale tej wiosny warkocze zyskują supermoc! Gładkie, wysoko upięte, grube sploty to fryzura, która bardziej pasuje wojowniczce niż rozważnej i romantycznej. Taki wariant można było podziwiać m.in. na pokazach Cushnie, Erdem czy Max Mary, gdzie zyskały dekoracyjny twist w postaci owiniętego u nasady sznurka. Dobrym pomysłem jest też wplecenie w pasma włosów kolorowej apaszki. Fryzury z warkoczami upiętymi na czubku głowy pokochają też wszystkie miłośniczki sportu - takie uczesania świetnie sprawdzą się podczas treningu.

Fryzury z warkoczami - najmodniejsze propozycje

Jakie fryzury z warkoczami będą modne wiosną? Co dwa warkocze to nie jeden, więc w tym sezonie pleciemy ich o wiele więcej! W dodatku, wszystkie chwyty są dozwolone. Mniejsze warkocze można połączyć w większe, upiąć w elegancki kok, podwiązać do góry, zwinąć albo zrobić z nich kucyka. Hitem sezonu będą też afrykańskie warkoczyki, zaplatane przy samej skórze (box braids). Jeśli zaś wolicie bardziej romantyczne uczesania, najlepiej sprawdzą się klasyczne dobierańce i lekko rozplątane, luźne sploty w stylu boho, które pokochałyście już w poprzednich sezonach. 

Jak zrobić warkocz?

Większość fryzur z warkoczami wydaje się skomplikowana - ale wbrew pozorom są one bardzo proste do zrobienia. Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, postaw na łatwe rozwiązania - takie jak np. warkocz na bok. Poniżej krótka instrukcja, jak go zapleść:

A co z dobierańcem? Ten oryginalny faktycznie wymaga trochę wprawy, znalazłyśmy jednak piękną i prostą alternatywę, zakończoną kucykiem. Jak Wam się podoba?