Fryzury na wesele dla druhny - trendy 2019 [okiem eksperta]

Fryzura druhny powinna być stylowa i staranna, ale lepiej, by nie przyćmiewała uczesania panny młodej. Jeśli więc w tym roku będziesz druhną na ślubie przyjaciółki lub siostry, zadbaj o to, by dobrze przyjrzeć się trendom dotyczącym fryzur na wesele. Szczególnie polecamy fryzury z warkoczami - są skromne, a jednocześnie bardzo efektowne. Ponadczasowe fryzury z pofalowanych rozpuszczonych włosów na pewno dodadzą ci uroku i będą pasować do każdej weselnej stylizacji. Jeżeli zaś postawisz na kok, niech kosmyki włosów luźno opadają na ramiona. Pomyśl też o wpięciu we włosy kwiatów lub modnych ozdób.

Modne fryzury na wesele dla druhny

Jeśli chodzi o trendy ślubne całkiem sporo zmienia się z sezonu na sezon. Choć kanon fryzur ślubnych pozostaje bez zmian, wiele druhen (oczywiście za zgodą panny młodej) decyduje się pozostać wierną własnemu stylowi, co ma też odzwierciedlenie w ubiorze i uczesaniu. Nie mówimy tu o szokujących odstępstwach od normy, które zaburzałyby estetykę ceremonii, ale o drobne nagięcie tradycji. Nie chodzi o efekt zaskoczenia, a raczej coś, co pozwoli odnaleźć się w tych, jak by nie patrzeć, dość sztywnych ramach. Największe pole do popisu mają tu druhny z krótkimi włosami. Jeśli jednak w takiej formule nie czujecie się dobrze, albo macie poczucie, że narusza nietykalne standardy, trendy we fryzurach na wesele 2019 powinny być dla was sporą inspiracją. Dodatkowo o to, jak stylowo prezentować się na tej wyjątkowej imprezie pytamy specjalistów. Co mówią eksperci o najmodniejszych fryzurach na wesele?

Jak wykonać makijaż na wesele - 7 sposobów na to, by był efektowny i przetrwał upały

Półdługie fryzury na wesele 2019 dla druhny

„Właścicielki włosów półdługich mają więcej możliwości do stworzenia wymarzonej fryzury na ślub, niż przy osoby z krótkimi włosami. Włosy mogą być wyprostowane dając wrażenie zdyscyplinowanych i idealnie wygładzonych. Latem proponujemy klientkom romantyczne look z lekko opadającymi falami, które na życzenie ozdabiamy akcesoriami. Ponadczasowym wyborem jest delikatny warkocz. Warto pamiętać, że fryzura powinna zawsze pasować do stylu sukienki i makijażu. – wyjaśnia mistrz fryzjerstwa i założycielka salonu Fryzjerzy 1909, Kasia Poniatowska-Miłek.

Jeśli dobrze się zastanowić, półdługie fryzury faktycznie dają najwięcej możliwości stylizacyjnych nie tylko gdy mowa o weselu, ale także na co dzień. Taka długość pozwala na szaleństwo z różnymi upięciami, ale świetnie sprawdza się także w wersji z rozpuszczonymi włosami. Nie są na tyle długie, by pod własnym ciężarem stracić fason, a luźno puszczone jeśli sięgnąć po dobre środki do stylizacji mają szansę przetrwać w całkiem niezłej formie do rana.  

Krótkie fryzury na wesele 2019 dla druhny

„Krótkie fryzury również mają swój urok i potrafią być wyjątkowe. Ślubne dodatki, takie jak spinki z pereł bardzo modne w tym sezonie lub kwiaty nadadzą takiej fryzurze odświętny charakter. Jeśli mamy do czynienia z asymetrią czy dłuższą grzywką zawsze możemy część włosów upiąć lub wywinąć. Na krótkich włosach świetnie spiszą się także wszelkiego rodzaju opaski.” – podpowiada ekspertka.

Fryzury z długich włosów na wesele dla druhny

 „Klientki z włosami długimi często decydują się na loki z delikatnym podpięciem. Proponujemy spięcie ozdobnym elementem górnej partii włosów, a resztę włosów pozostawiamy rozpuszczone. Wszelkie upięcia w stylu sztywnych koków odeszły w niepamięć. Kobiety wybierają raczej naturalne i luźne upięcia. Warunkiem podstawowym takiej fryzury jest dobra kondycja włosów.”

Zobacz także:

O tę warto zadbać na długo zanim przyjdzie nam gościć na weselu bliskiej osoby. Goście czy nawet druhna rzadko decydują się na próbny makijaż czy paznokcie, tak jak ma to w zwyczaju czynić panna młoda, ale akurat włosy to ten element całości, który w ogromnej mierze leży w naszych rękach i dużo zależy od tego, jakiej pielęgnacji poddamy się własnym sumptem.

Proste fryzury na wesele dla druhen 2019

„Proste uczesania takie jak dziewczęcy kucyk czy warkocz sprawdzą się idealnie. Koński ogon to fryzura wygodna, kobieca, a do tego łatwa w przygotowaniu. Tego typu uczesanie w połączeniu z odpowiednią stylizacją, która elegancją i prostotą kroju dorównuje fryzurze, idealnie sprawdzi się na uroczystości weselnej. Inną wersją wygodnego upięcia w domowych warunkach jest koński ogon z warkoczem lub niski kucyk upięty tuż nad karkiem. Włosy można podkręcić lub wyprostować, by były idealnie gładkie. Niezależnie od rodzaju uczesania pamiętać należy o ukryciu gumki spinającej kucyk owijając ją pasmem włosów.”

To wersja dla niepokornych, czyli tych, którym nagięcie się do reguł związanych z okazją przychodzi trudno, bo stoi w sprzeczności z ich osobistym stylem. Zresztą, jeśli przyjrzeć się druhnom, które decydują się na taki wybór od razu widać, że jest to strzał w dziesiątkę. Po prostu – nie każdy odnajdzie się w skomplikowanych upięciach, a proste, intuicyjne rozwiązania często są tymi najbardziej udanymi. Paradoksalnie to właśnie taka druhna może pozytywnie się wyróżnić nie przyćmiewając przy tym panny młodej!

Stylowe fale i loki na wesele 2019

„Fale pasują do każdej fryzury okolicznościowej. Dzięki nim włosy spięte czy rozpuszczone mają odpowiednią objętość. W tym sezonie bardzo modne są ozdobne spinki i wsuwki. Można ich używać "na bogato", a w połączeniu z falami fryzura komponuje się imponująco. Loki w stylu hollywoodzkim najlepiej wyglądają na delikatnie wycieniowanych włosach. Falowane włosy idealnie sprawdzą się przy sukniach, które odsłaniają plecy i ramiona.”

Taka wersja będzie też stosunkowo łatwa w przygotowaniu i utrzymaniu – to chyba najlepsze rozwiązanie dla tych druhen, które nie chcą poświęcać swej fryzurze zbyt dużo uwagi. Jeśli dodatkowo zostały przez naturę wyposażone w naturalny skręt, śmiało można powiedzieć, że udaną fryzurę na weselny wieczór mają „z głowy”. Te, które o fale muszą postarać się same, powinny zadbać o to, by odpowiednio taka fryzurę utrwalić. Tutaj także najlepiej sprawdzają się najprostsze rozwiązania: spray z solą morską zrobi całą robotę: nada fryzurze odpowiedni kształt, ale bez zbytniego obciążania włosów.