Fryzury dla długich włosów – niski kok

Ta fryzura sprawdza się w wielu sytuacjach. Może być noszona w wersji na co dzień lub w pracy, a jej wykonanie to kwestia kilku minut. Na początek trzeba rozczesać włosy, tak aby przedziałek był centralnie  na środku głowy. Kolejny  krok to zawinięcie nisko, z tyłu głowy koczka. Można do tego użyć ozdobnej np. satynowej gumki w celu zwiększenia ciekawego efektu. Następnie wyciągamy po dwa cieniutkie pasma włosów z przodu głowy, aby fryzura wyglądała naturalnie. Jest też opcja z kokiem, która zabiera nieco więcej czasu, ale idealnie sprawdza się na ważniejszych uroczystościach. Kok będzie się świetnie prezentował na weselach, imprezach rodzinnych czy randkach. Tutaj używamy dodatkowych „wspomagaczy” w postaci prostownicy, lakieru do włosów i wsuwek.  Wykonanie jest podobne do pierwszej wersji, jednak w tym wariancie należy mocno zaczesać włosy przy głowie i usztywnić je lakierem, bądź żelem do włosów. Kok spinamy wsuwkami i całą fryzurę pryskamy lakierem w celu usztywnienia i nadania eleganckiego blasku włosom. Najważniejszą różnicą w dwóch powyższych kokach jest fakt dotyczący swobody włosów. Na ważniejsze okazję lepiej postawić na włosy zdecydowanie bardziej ułożone – nada to nam dodatkowej elegancji.

Fryzury dla długich włosów – warkocz

Ekspresowa fryzura dla długich włosów, dzięki której będziesz wyglądać wyjątkowo. Znalazła się wśród naszych inspiracji, ponieważ jest prosta w wykonaniu, a mimo to daje niesamowity efekt. W tym sezonie odmieniamy go przez wszystkie przypadki. Modny będzie warkocz francuski, warkocz holenderski, a także niezwykle efektowny warkocz z kucem. By go wykonać, wystarczy złapać kilka kosmyków po dowolnie wybranej stronie głowy, a następnie zapleść pasma w warkocz, przekładając je na zmianę. Resztę włosów łączymy z wcześniejszym splotem i tworzymy kucyk. Ważne, aby dość starannie i mocno związać warkocz z kucem, żeby w trakcie dnia się nie rozdzieliły.  Proces tworzenia trwa niewiele dłużej niż przy zwykłym kucyku, a różnica wizualna jest ogromna, ponieważ panie, które decydują się na to rozwiązanie mają ładną, a przy tym naturalną ozdobę z boku głowy.

Warkocze na kręconych włosach, czyli dziewczęca fryzura dla długich włosów

Ta propozycja to bardzo wygodna fryzura, świetnie sprawdzająca się w plenerze. Wystarczy delikatnie zakręcić włosy lokówką lub prostownicą w zależności od tego, którym z tych sprzętów dysponujesz. Następnie zapleść dwa warkocze z przodu głowy, rozpoczynając od samego przedziałka. Jeden z prawej strony i drugi z lewej. Związujemy warkocze z tyłu głowy, pozwalając im swobodnie leżeć na pozostałej części włosów. Możemy część włosów ułożyć z przodu ramion lub nosić je wszystkie tak aby opadały na plecy.

Fryzury dla długich włosów – koczek z chustą

Stylizacje z wykorzystaniem delikatnych chust są świetnym pomysłem na ciepłe dni. Są bardzo dziewczęce i idealnie komponują się w letni klimat - a do tego stanowią bardzo stylowe dopełnienie stylizacji. Jak się zabrać za tę fryzurę? Zaczynamy od przedzielenia włosów i podtapirowania włosów na czubku głowy, aby kok był lepiej wyeksponowany. Następnie bierzemy zwykłą gumkę do włosów i robimy kucyk. Podczas związywania kucyka przekładamy gumkę dwa razy, a za trzecim razem przekładamy tylko część włosów tworząc z nich „kulkę”. Następnie przekręcamy ją o 180 stopni, tak aby kok był bardziej stabilny. Te włosy, które zostały i odstają od koka spinamy wsuwką z tyłu. Układamy koczek wedle uznania i wyciągamy kilka pasemek w różnych miejscach głowy, np. przy uszach. Ostatni krok to dodanie chustki. Należy ją zrolować i zawiązać kokardą z przodu głowy przed kokiem. Całość można dodatkowo utrwalić lakierem do włosów.

Fryzury dla długich włosów – wianek z chustki

Do tej fryzury fajnie pasuje czerwona chustka lub bandana z wzorem. To uczesanie również nie jest skomplikowane i nie wymaga dużo czasu. Do dzieła! Włosy przedzielamy, tak aby przedziałek był na środku głowy. Chustkę zwijamy w cienki pasek, żeby po zawiązaniu na głowie wyglądała jak „wianek”. Wiązanie musi znajdować się w dolnej części z tyłu głowy najlepiej na dwa razy. Następnie te pasma włosów, które są z przodu lekko skręcamy i wkładamy pod naszą chustę od góry i wyciągamy z dołu, przeplatając chustkę z fryzurą. Tak robimy na całej długości chustki dookoła głowy. Z włosów, które zostały i zwisają z tyłu robimy koczek, jak w propozycji poprzedniej. Gumkę przekładamy dwa razy i za trzecim razem nie przeciągamy włosów do końca. Włosami, które zostały owijamy wiązanie koczka tak, aby zasłonić gumkę do włosów. Jest to bardzo młodzieżowa fryzura, dlatego tutaj również możemy powyciągać kilka pasemek z przodu, wtedy fryzura staje się jeszcze bardziej dziewczęca.

Fryzury dla długich włosów – kucyk z chustką

Kolejną uroczą fryzurą dla długich włosów jest kucyk z chustką. Banalna w wykonaniu, świetnie nadająca się na luźne wyjścia ze znajomymi. Zaczesujemy włosy do tyłu. Jeżeli słabo się układają można się wspomóc lakierem do włosów. Następnie zwiniętą w pas chustkę zawiązujemy od dołu i wiązanie wykonujemy na czubku głowy. Bierzemy część włosów z czubka głowy i wykonujemy kucyk. Kucyk tapirujemy szczotką, a resztę włosów zostawiamy luźno opadające na ramiona i plecy. Potrzeba niewiele, żeby wyglądać wyjątkowo i niecodziennie ze swoją fryzurą z długich włosów. Na którą z naszych propozycji się zdecydujesz?