Odmładzające fryzury dla 40-latek: najmodniejsze warianty fryzur

Najważniejsze jest jednak, aby przed strzyżeniem zadbać o pielęgnację włosów  - pamiętaj, aby były zdrowe i nawilżone. Wysuszone końce będą się puszyć, co zaburzy zjawiskową linię cięcia. Istotne jest również regularne stosowanie odpowiedniej odżywki, a w przypadku włosów rozjaśnianych lub koloryzowanych, raz w tygodniu maski.

Zdecydowanie odmładzająco na twarz zadziała jasne farbowanie lub wprowadzenie jasnych refleksów na głowie. Podobny efekt możemy uzyskać krótkim cięciem i noszeniem włosów pofalowanych w różne strony. Jedno jest pewne - warto eksperymentować z fryzurą, ponieważ tylko w ten sposób znajdziemy odpowiednią opcję dla siebie. Ponadto istotnym jest również fakt żeby przynajmniej raz udać się do stylisty fruzur, który będzie w stanie więcej powiedzieć nam na temat tego jaka konkretnie fryzura pasowałaby nam np. do rys twarzy. On może również doradzić jaką farbę wybrać, by dobrze komponowała się z odcieniem naszej cery i kolorem oczu. My polecamy takie konsultacje!

Odmładzające fryzury – jakie cięcie wybrać?

Bob

Bob to jedna z najbardziej uniwersalnych fryzur. Jeśli nie lubisz krótkich włosów, możesz także postawić na loba, czyli dłuższego boba. Cięcie jest niezwykle twarzowe i co najważniejsze – ponadczasowe. Bob nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli do tej pory nosiłaś długie włosy, ta fryzura świetnie cię odmłodzi. Cięcie nada włosom lekkości i objętości. Bob to również idealna opcja dla posiadaczek włosów cienkich i osłabionych, ponieważ sprawi, że będą wyglądać, jakby było ich więcej. 

pixie cut 

Pixie cut to dość kontrowersyjna fryzura, ale w tym roku zawojowała nie tylko największe wybiegi mody. Na cięcie zdecydowały się m.in. Ciara, Scarlett Johansson, Michelle Williams czy Carey Mulligan. Fryzura, która stała się znakiem rozpoznawczym Twiggy, Winony Ryder i Mii Farrow, nie tylko odejmuje lat, ale jest niezwykle wygodna i prosta w stylizacji. Włosy z wiekiem mogą stawać się słabsze i cieńsze, dlatego krótka fryzura z łatwością to zamaskuje.  

Cieniowane włosy 

Cieniowane włosy w stylu „wolf cut” czy "shaggy hair" stały się modne już w 2020 roku. Teraz są dosłownie wszędzie i każda z nas, niezależnie od wieku, marzy o takiej fryzurze. Cieniowane włosy wydają się gęstsze, grubsze i stają się bardziej uniesione u nasady. Dzięki warstwom nie potrzebują wielu produktów do stylizacji. Wystarczy dobrze wysuszyć włosy z użyciem okrągłej szczotki i gotowe! Cieniowane włosy odejmują lat, modelują rysy twarzy i są super modne.
 

Odmładzające fryzury dla 40-latek - dobierz obcięcie włosów do siebie:

Jeśli wciąż nie jesteś pewna jaka fryzura z powyższych pasowałaby do ciebie być może stylistka fryzur pomoże ci podjąć tę decyzję. Według nas bardzo dobrze tłumaczy czym kierować się w indywidualnym doborze fryzury.

Jaką fryzurę wybrać przy bardzo wysokim czole?

Zobacz także:

Jaką fryzurę wybrać przy okrągłej twarzy?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedz w filmie.