Filmy przygodowe - seria "Indiana Jones"

Kapelusz, bat i zakurzone buty - chyba każdy miłośnik gatunku zna postać, której odtwórcą jest nie kto inny, jak sam Harrison Ford. Dr. Indiana Jones wyrusza do Egiptu, gdzie przypuszczalnie znajduje się arka przymierza. Przy okazji, zagra na nosie nazistom, którzy też szukają pradawnej skrzyni. 

Najlepsze filmy przygodowe - trylogia "Władca Pierścieni"

Dobre filmy przygodowe na podstawie prozy słynnego J.R.R Tolkiena? Oczywiście, mowa o "Władcy Pierścieni". Frodo, młody hobbit, wyrusza w niebezpieczną misję ratowania Śródziemia. Podąża do Mordoru - mrocznej krainy, w której został wykłuty i gdzie ma zostać zniszczony pierścień władzy - stworzony, by rządzić wszystkimi. 

Filmy przygodowe dla dzieci - "Opowieści z Narnii"

Czwórka rodzeństwa odkrywa przejście do tajemniczej krainy. Nastolatkowie trafiają do niezwykłego świata, w którym zwierzęta mówią ludzkim głosem, a siły dobra toczą odwieczną walkę ze złem. "Opowieści z Narnii" to świetna propozycja dla dzieci, która przyciągnie przed ekran także rodziców. 

Dobre filmy przygodowe - "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii"

Kolejna propozycja dla najmłodszych. W tym filmie, historia Piotrusia Pana zostaje pokazana od samego początku. Osierocony chłopiec trafia do magicznej krainy, nazywanej Nibylandią. Tam staje naprzeciw swojego przeznaczenia i zostaje Piotrusiem - tytułowym bohaterem. 

Filmy przygodowe dla młodzieży - "Goonies"

Kultowa produkcja z 1985 roku opowiada o przygodach grupy chłopców, którzy wyruszają na poszukiwanie skarbu piratów. Wkrótce, będą musieli stawić czoła przestępczej rodzinie, która też chce sięgnąć po wielkie bogactwo. 

Top filmy przygodowe - seria "Powrót do przyszłości"

Marty McFly przyjaźni się z doktorem Emmettem Brownem - szalonym naukowcem, który postanawia udowodnić, że podróże w czasie są możliwe.

Ciekawe filmy przygodowe - Seria "Mumia"

Propozycja dla osób, którzy szukają odskoczni od przygód dr. Jonesa. Grupa poszukiwaczy skarbów przypadkowo budzi ze snu mumię. Od tej pory, upiór próbuje przybrać cielesną formę i wrócić do świata żywych.

Zobacz także:

Jakie filmy przygodowe polecacie? "Jumanji"

12-letni Alan znajduje tajemniczą grę. Jeden nieostrożny ruch sprawia, że na wiele lat trafia do dzikiej dżungli. Do realnego świata wraca dopiero po 26 latach.

Jaki film przygodowy warto obejrzeć? - "Niekończąca się opowieść"

Kolejna klasyka gatunku. Bastian, młody chłopak, który nie potrafi znaleźć wspólnego języka z ojcem, od towarzystwa rówieśników woli książki. Niebawem odkrywa, że jedna z nich jest kluczem do magicznego świata.

Dobre filmy przygodowe - seria "Park Jurajski"

Dzięki pracy naukowców, prehistoryczne potwory wracają do życia. Sklonowane dinozaury stają się atrakcją turystyczną, jednak szybko okazuje się, że bestie wolą żyć na wolności niż w klatce.