Filmy akcji - "Bad Boys for Life"

Film akcji na wieczór? W "Bad Boys for Life", Will Smith i Martin Lawrence ponownie wcielają się w rolę zabawnego, ale piekielnie skutecznego duetu policjantów. Tym razem, Mike Lowrey (który akurat przechodzi kryzys wieku średniego) i Marcus Burnett muszą zmierzyć się z najtrudniejszą misją w ich policyjnej karierze - z więzienia ucieka meksykanka dowodząca narkotykowym kartelem. Na celownik, bierze Mike'a. To burzy plan Marcusa, który planuje przejść na emeryturę. Panowie biorą się do pracy, tym razem - z pomocą nowych towarzyszy. 

Najlepsze filmy akcji - "Psy 3. W imię zasad"

Top 10 filmów akcji nie może nie uwzględniać trzeciej odsłony wielkiego przeboju z 1992 roku. Po 25 latach za kratami, Franz Maurer opuszcza więzienne mury. Na wolności zastaje nową Polskę, zupełnie inną od tej, którą zapamiętał. Wkrótce przekonuje się, że dawne zasady przestały obowiązywać. Los ponownie łączy go z Nowym. 

Dobre filmy akcji - "Infiltracja"

Kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie. Film z 2006 roku to niezwykle udany remake "Infernal Affairs", nakręconego 4 lata wcześniej. Miejscem akcji jest Południowy Boston - pole walki policji i mafii. Billy Costigan (świetna rola Leonardo DiCaprio) ma przeniknąć do organizacji przestępczej, którą rządzi Frank Costello (Jack Nicholson). Szybko okazuje się, że szeregi policji zasila "mafijny kret", a przestępcy domyślają się, że w ich strukturach jest tajny agent. Obie strony, za wszelką cenę próbują zdemaskować tożsamość wroga. Rozpoczyna się zabójcza gra z czasem. 

Top filmy akcji - "Salt"

Kino akcji z Angeliną Jolie w roli głównej. Agentka CIA - Evelyn Salt - jest podejrzewana o bycie uśpionym szpiegiem rosyjskiego wywiadu. Salt próbuje dowieść swojej niewinności. Doświadczenie w roli tajnego agenta pozwala jej uniknąć schwytania.

Kino akcji - "John Wick"

John Wick (Keanu Reeves) to najlepszy płatny zabójca, który zmienia swoje życie dla ukochanej kobiety. Główny bohater nie może jednak cieszyć się emeryturą. Po śmierci żony, popada w konflikt z synem bossa rosyjskiej mafii. Wick wraca na dawną ścieżkę, aby dokonać zemsty i odebrać to, co należy do niego.

Polecane filmy akcji - "Tango i Cash"

Dobre filmy akcji z końca lat 80.? Ten tytuł całkowicie zasłużył na miejsce w tym zestawieniu. Ray Tango (Sylvester Stallone) i Gabriel Cash (Kurt Russell) to dwaj najskuteczniejsi w Los Angeles policjanci, którzy grają na nerwach bossowi lokalnej mafii. Przestępca postanawia się ich pozbyć, ale robi to w nietypowy sposób - bohaterowie mają stać się przestępcami i trafić za kratki.

Ciekawe filmy akcji - "Ścigany"

Klasyka lat 90. Richard Kimble (Harrison Ford) jest szanowanym chirurgiem, który zostaje oskarżony o morderstwo popełnione na żonie. Skazany na śmierć ucieka, by udowodnić swoją niewinność. Ściga go znany ze skuteczności szeryf Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). 

Zobacz także:

Top 10 filmów akcji - "Transporter"

Frank Martin (Jason Statham) to były komandos - człowiek z zasadami, który zarabia na życie jako kierowca do zadań specjalnych, niekoniecznie legalnych. Gdy wyrusza w trasę z kolejną przesyłką, staje się mimowolnym uczestnikiem niebezpiecznej afery.

Filmy akcji ranking - "Kingsman: Tajne służby"

Zupełnie inne niż dotychczasowe spojrzenie na pracę brytyjskich szpiegów - pełne dystansu i ironii. Harry Hart (Colin Firth) szkoli nowicjusza - "Eggsy'ego" Unwina (Taron Egerton). Czy prosty chłopak z ulicy, któremu bardziej do twarzy jest w dresie niż w garniturze, może zostać tajnym agentem? 

Film akcji na wieczór - "Szklana pułapka"

Jeden z najpopularniejszych tytułów tego gatunku. Detektyw John McClane (Bruce Willis) próbuje powstrzymać szajkę terrorystów, którzy opanowali ogromny wieżowiec. Jednym z zakładników bandytów jest jego żona.