Feromony damskie – co to jest?

Feromony są związkami chemicznymi, które są produkowane w naturalny sposób przez ludzki organizm. Produkują je także zwierzęta. Głównym zadaniem feromonów jest niewerbalna komunikacja pomiędzy osobnikami przeciwnych płci, służąca wzbudzeniu pociągu seksualnego i prowadząca do prokreacji. Obecność feromonów wykrywana jest za pomocą zmysłu węchu.

Feromony pełnią przede wszystkim funkcję nośnika informacji. Informują o stanie zdrowia, kondycji organizmu, emocjach, ale także poziomie pociągu płciowego i otwartości na zbliżenia. Właśnie te ostatnie cechy są dla naukowców i wielu kobiet najcenniejsze. Feromony mogą powodować zmianę nastawienia drugiej osoby w stosunku do ich nośnika, dodają seksapilu i pewności siebie.

Feromony damskie a biologia

Feromony są bezwonnymi związkami chemicznymi, za pomocą których ludzie nieświadomie się ze sobą komunikują. Zapach ciała potrafi informować o nastawieniu względem drugiej osoby, emocjach, ekscytacjach i lękach. Feromonem wytwarzanym w sposób naturalny przez damski organizm jest estratetraenol, natomiast męskim – androstadieton. Częścią ciała odpowiedzialną za odbiór feromonów jest narząd lemieszowo-nosowy, który znajduje się wewnątrz nosa.

Niestety w dzisiejszych czasach feromony naturalnie wytwarzane przez ludzkie organizmy odgrywają rolę drugoplanową, ponieważ niweluje się proces ich wytwarzania. Dzieje się tak za sprawą ogromu używanych kosmetyków, które powodują zatykanie się porów, co skutecznie blokuje drogę dla feromonów.

Feromony damskie – jak działają?

Feromony posiadają niezwykłą moc przyciągania uwagi płci przeciwnej. Za ich sprawą wydajemy się atrakcyjniejsze i bardzie pociągające. Wiedza o tym, w jaki sposób działają feromony oraz jej wykorzystywanie podczas codziennego życia daje niesamowite możliwości w kontaktach międzyludzkich.

Feromony damskie służą przede wszystkim wzbudzeniu zainteresowania wśród mężczyzn. Na ich zakup najczęściej decydują się panie, które czują się nieśmiało w obecności płci przeciwnej. Feromony pozwalają im poczuć większą pewność siebie, świadomość swojego ciała i jego atrybutów. Feromony ułatwiają również flirt, ponieważ skłaniają mężczyzn do podwyższonego zainteresowania kobietą. Oczarowani ich działaniem mężczyźni przyjaźniej spoglądają na swoje partnerki i są skłonniejsi do rozmów.

Feromony w prawdzie nie zastąpią umiejętności prowadzenia zajmującej rozmowy, błyskotliwości i wrodzonej urody, ale mogą dodać atrakcyjności i przyczynić się do bardziej przyjaznego odbioru naszej osoby. Doskonale sprawdzą się nie tylko przy podrywie, ale także w relacjach opartych na przyjaźni, a nawet koleżeństwie. Wiele kobiet używa feromonów w pracy, aby ułatwić rozmowy ze współpracownikami i szefem. Również publiczne przemówienia będą odebrane w bardziej pozytywny sposób, gdy wykorzysta się moc feromonów. Kobiety zgodnie uważają, iż problemy małżeńskie łatwiej było im rozwiązywać po wcześniejszym zaaplikowaniu perfum z feromonami – partnerzy chętniej słuchają wzajemnych racji i próbują zrozumieć intencje drugiej strony.

Zobacz także:

Feromony damskie – opinie

Działanie damskich feromonów jest ciągłym obiektem zainteresowań ze strony badaczy. Do tej pory nie udało się jednoznacznie udokumentować ich pełnej skuteczności na wszystkich przebadanych osobach. Nie zmienia to jednak faktu, iż spora część ich użytkowniczek wskazuje na pozytywne skutki użytkowania tego rodzaju produktów. W swoich doświadczeniach opisują one w szczególności:

  • wzrost zainteresowania mężczyzn,
  • pobudzanie namiętności,
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Same kobiety po zastosowaniu feromonów czują się bardziej pewne siebie, wyzwolone, otwarte i odważne.

Przeciwnicy feromonów wskazują przede wszystkim na ich wysoką cenę oraz brak twardych dowodów na ich skuteczność.

Jakie feromony damskie są polecane?

Feromony damskie, które są wykorzystywane do produkcji kosmetyków oraz perfum, jedynie w nieznaczny sposób odbiegają swoim składem i właściwościami od naturalnych związków chemicznych, produkowanych przez kobiece organizmy. Do najczęściej wykorzystywanych substancji zalicza się:

androstenol, którego zadaniem jest prowokowanie kontaktu wzrokowego;

androsteron mający działanie tożsame do androstenolu;

estratetraenol, który dodaje kobiecie kobiecości i wdzięku w oczach mężczyzny;

androstadienon mający za zadnie poprawę nastroju oraz wzmożenie pobudzenia seksualnego u płci przeciwnej.

Przy zakupie feromonów damskich warto zwrócić uwagę, czy mamy do czynienia z produktem kosmetycznym lub drogeryjnym z dodatkiem feromonów, czy z koncentratem. W przypadku artykułów z dodatkiem feromonów należy je nakładać bezpośrednio na uprzednio nawilżoną skórę i nie okraszać dodatkowo żadnymi perfumami. Feromony damskie należy aplikować na najcieplejsze miejsca na ciele, a więc: zagięcia łokci i kolan, nadgarstki, szyję oraz między piersiami. Miejsca te opryskuje się feromonami i pozwala im swobodnie wchłonąć w skórę. Nie rozciera się ich.

Feromony w koncentracie charakteryzują się znacznie wyższym stężeniem i brakiem zapachu, dlatego można stosować je łącznie z ulubionymi kosmetykami i perfumami. Utrzymują się na skórze przez okres 4-5 godzin. Po upływie tego czasu konieczna będzie dodatkowa aplikacja specyfiku.

Feromony damskie w perfumach – gdzie kupić?

Feromony damskie są punktem zainteresowania wielu firm kosmetycznych i perfumeryjnych. Podjęły one działania syntetycznego pozyskiwania feromonów, które swoim składem i działaniem nie odbiegają od tych naturalnych, a dzięki procesom kilkukrotnej destylacji są w stanie uzyskać stężenia niemożliwe do wytworzenia przez ludzki organizm. Z tego względu stają się one znacznie skuteczniejsze w działaniu niż naturalne feromony kobiece.

Feromony stały się hitem sprzedażowym ostatnich lat, dlatego coraz więcej podmiotów decyduje się na ich wytwarzanie. Przy wyborze produktów należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem i wiedzą na temat danego produktu i marki, gdyż nie brakuje substancji, które nie wykazują żadnych pozytywnych właściwości.

Feromony renomowanych marek można nabyć w dobrych drogeriach i salonach kosmetycznych. Powszechnie występują również w sklepach internetowych i na różnego rodzaju aukcjach. Każdorazowo przed ich zakupem warto sięgnąć po opinie i porady ich wcześniejszych użytkowniczek, ponieważ produkty te nie należą do najtańszych.

Feromony domowym sposobem

Feromony damskie można wyprodukować samemu w domu. Najprostszym sposobem jest ich destylacja z własnego potu. Nie należy się zrażać, ponieważ pot na skutek tych zabiegów traci swoje właściwości zapachowe. Produkcja feromonów rozpoczyna się od zebrania próbki potu do metalowego naczynia. Następnie należy go odparować, ale w sposób, który umożliwi zebranie powstałej pary i jej późniejsze skroplenie. Właśnie ta skroplona para będzie stanowić płyn o wysokiej zawartości damskich feromonów. Należy go schłodzić, a następnie wymieszać z wodą utlenioną w proporcjach 1 : 2 (skroplona para : woda utleniona). Uzyskaną mieszankę wstawia się do lodówki na czas około 12 godzin, po czym miesza z wodą w proporcjach 1 : 20 (mieszanka : woda). Uzyskany preparat, dla wygody aplikacji, przelewa się do butelki z atomizerem. Dla najlepszych efektów, zaleca się pobór próbki potu z czasu bezpośrednio poprzedzającego wystąpienie owulacji. Roztwór najlepiej aplikować na nawilżoną skórę w miejscach, gdzie ma najwyższą temperaturę.

Feromony damskie bezzapachowe

Feromony damskie z natury są substancją lotną i bezzapachową. Jedynie chemicznie wytwarzane feromony w bardzo silnym stężeniu potrafią posiadać delikatny zapach. Zatem, kiedy decydujemy się na zakup koncentratu feromonów damskich, to będzie on płynem bez zapachu i bez koloru. Z powodzeniem możemy go używać w towarzystwie ulubionych perfum.