Jesteście fankami słynnych "kulek mocy"? Ta zdrowa słodycz niejedną z nas ocaliła od rzucenia się na słodycze w trakcie diety. Dzięki niej dostarczamy ciału cenne pierwiastki i mamy energię do działania. A to zasługa naturalnych cukrów (np. w postaci daktyli) oraz mieszanki superfoods. Jeśli jednak znudziła wam się ta przekąska, przywitajcie nowy fit trend. Są nim fatballs, czyli energetyczne kulki napakowane zdrowymi tłuszczami. 

"Tłuste kulki" powstały w myśl idei modnej diety ketogenicznej. Szybko zaspokajają apetyt dzięki sporej zawartości naturalnego tłuszczu. To miks masła orzechowego, oleju kokosowego, masła klarowanego czy nawet kolagenu. Fatballs mogą nawet zastąpić posiłek, jedna kulka ma sporo kalorii. Idealnie sprawdzi się na śniadanie w biegu!

Wprowadzenie tłustych pralinek do diety gwarantuje, że przestaniesz mieć zachciankę na niezdrowe przekąski. Szybko doładujesz energię w ciągu dnia i zaczniesz spożywać znacznie mniej kalorii. Te kulki są bardzo proste do zrobienia. Możesz wykonać je z kilku łyżek masła orzechowego i obtoczyć w surowym kakao. Na posypkę sprawdzą się też wiórki kokosowe lub kawałki orzechów czy nasion. Pycha!