Szukasz filmu akcji lub kryminału na długie jesienne wieczory? Przed nami prawdziwy hit. Serial „Dr Death” to historia inspirowana podcastem kryminalnym z 2018 roku. Poznaj mroczną fabułę filmu, obsadę oraz daty emisji.

„Dr Death” — o czym jest ten serial?

 

To prawdziwa historia chirurga, który przy użyciu skalpela chce zniszczyć życie swoich pacjentów. Dosłownie. Serial „Dr Death” to prawdziwa opowieść o lekarzu Christopherze Duntschu z Teksasu, który w 2017 roku został skazany na dożywocie po tym, jak okaleczył 33 pacjentów i zabił dwóch z nich. Obok Duntscha widzimy postaci dwóch innych lekarzy, którzy chcą powstrzymać mordercę. Nie jest to jednak proste, ponieważ inteligentny i szalony Dr Śmierć przemieszcza się pomiędzy szpitalami i nadal szuka kolejnych ofiar. Dlaczego zabija? Co nim kieruje? Dlaczego nikt nie dostrzega jego mrocznej strony? I dlaczego jego krwawe czyny wychodzą na światło dzienne tak późno? Koniecznie zobacz serial!

Kim jest Dr Death?

Duntsch to inteligentny i psychopatyczny lekarz, który podjął staranne kroki, aby stworzyć wizerunek pracowitej, kompetentnej i opiekuńczej osoby oraz medyka. Mężczyzna ma świetną opinię. Pochodzi z dobrego domu: jest synem fizjoterapeuty i nauczyciela, do tego znany jest jako osoba wytrwała i waleczna, która się łatwo nie poddaje. Duntsch to profesjonalista i wydawać by się mogło — doskonały lekarz. Był gwiazdą każdego szpitala, w którym pracował. Niestety, prawda jest zupełnie inna.

Obsada serialu „Dr Death”

W postać głównego bohatera - Christophera Duntscha - wcielił się Joshua Jackson. W serialu zobaczymy również Aleca Baldwina i Christiana Slatera, którzy dołączają do obsady jako dwaj lekarze, próbujący powstrzymać Duntscha przed wyrządzeniem dalszych szkód.

Aby zagrać Dra Śmierć, musiałem przestać go oceniać. Zobaczyć go jego oczami, w których jest „bohaterem” własnej historii. Jest genialnym lekarzem. Genialnym chirurgiem. Ofiarą złego postępowania i złych działań innych. Musiałem przestać go oceniać i pozwolić sobie na wejście w jego dysonans poznawczy i myślenie: „Jestem genialny. I to nie tak zwyczajnie. Jestem tak genialny, że nikt inny nie może zrozumieć brzemienia mojego geniuszu… A ponieważ nikt nie może zrozumieć brzemienia mojego geniuszu, jestem zmuszony taplać się w błocie z tymi marnymi śmiertelnikami, którzy nieustannie niszczą mój wspaniały dorobek”. To czyste szaleństwo. Ale gdy to się udało, dalej szło już dość gładko - wspomina Joshua Jackson.

Kiedy emisja serialu „Dr Death”? 

Serial zaczyna się już we wtorek 15 listopada o godz. 22:00. Kolejne odcinki we wtorki o 22:00 w AXN. Jeśli lubisz filmy pełne akcji oraz kryminalne zagadki, to ten serial jest dla ciebie!

Materiał powstał z udziałem AXN.