Edyta Górniak przesadziła?

Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę jednym pocałunkiem. Gwiazda zamieściła na swoim profilu na Instagramie video, na którym przygotowuje się do występu podczas tegorocznego festiwalu Top Of The Top Sopot Festival 2018. Krótkie nagranie uwieczniło moment, w którym Górniak całuje swojego 14-letniego syna, Allana Krupę w usta. Ta spontaniczna forma matczynej czułości wywołała prawdziwą burzę i wiele głosów krytyki. Padło pytanie o to, czy wypada całować w usta nastoletnie dzieci - i czy nie powinno być to zarezerwowane wyłącznie dla maluchów.

Edyta Górniak w ogniu krytyki

Edyta Górniak często podkreśla, że łączy ją z synem bardzo bliska więź oraz, że Allan jest dla niej dużym wsparciem. Piosenkarka chętnie zamieszcza wspólne zdjęcia z Allanem na Instagramie, a 14-latek nie pozostaje jej dłużny - i równie często pokazuje się w mediach społecznościowych ze znaną mamą. I choć większość zdjęć czy filmów z Allanem wywołuje z reguły falę entuzjazmu, tym razem nagranie Edyty Górniak wywołało sporo kontrowersji. Pod postem pojawiły się komentarze, że całowanie nastoletniego syna w usta jest dziwne i niewłaściwe, jedna z użytkowniczek napisała nawet, że ma podtekst seksualny. 

Kiedy dzieci takie do pięciu lat dają buziaka w usta, to nie widzę w tym nic złego, to nawet urocze. Ale w pewnym wieku to już gruba przesada.

Też uważam to za dziwne zjawisko, ale częste. Dla mnie to taki widok zarezerwowany dla kochanka/męża kobiety. Matka może na milion innych sposobów okazać więź i miłość do dziecka. 

Dla mnie całowanie w usta ma "inną energię" i nie całuję tak moich dzieci. (…) Rezerwuję pocałunki w usta dla mojego męża. Wiem, że dla niektórych mamusiek to takie cool i nowoczesne, dla mnie to niezbyt smaczne, zwłaszcza z nastolatkiem. - pisali internauci.

Wielu użytkowników nie widzi jednak nic złego w zachowaniu Edyty Górniak:

Syn, córka.... zawsze pozostaną dziećmi, niezależnie od wieku. Całowanie w usta własnego dziecka nie może być niesmaczny.

To jest normalny całus matki z dzieckiem. Nic innego. Ja mojej mamie też daję buziaka w usta, a mam lat 36.

Oby mój syn mnie tak całował jak najdłużej!

A Wy co sądzicie o bliskiej więzi i czułych pocałunkach Edyty Górniak z synem?


Wspomniany buziak nie spodobał się niektórym fanom. Opinie są jednak bardzo podzielone. Niektórzy nie widzą nic złego w takim okazywaniu czułości rodzicielskiej i podkreślają, że dziecko niezależnie od wieku jest dzieckiem i nie ma nic dziwnego w takim zachowaniu.