Matki świętują "miesięcznice karmienia piersią"

Każda mama wie, że karmienie piersią ma dla dziecka niezwykłe korzyści zdrowotne, a Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmić dziecko piersią przez dwa lata. 

Jednak z karmieniem piersią różnie bywa i czasami nie wystarczy dobra wola mam. Dla jednych karmienie piersią jest niezwykłą wygodą i przyjemnością, a dla innych trudnym doświadczeniem. Nikogo nie można osądzać za to, że karmił zbyt krótko, bo często mamy nie mają wyboru.

Kobiety w Wielkiej Brytanii wpadły na wspaniały pomysł "wynagradzania" matek za trud karmienia piersią i wymyśliły, że podobnie jak się obchodzi rocznice ślubu, będą obchodzić "miesięcznice karmienia piersią". Pomysł przypadł do gustu wielu mamom i stał się trendem.

Jak nazywają się kolejne miesięcznice?

  • "brązowe cycki" - to nagroda za 3 miesiące karmienia,
  • "srebrne cycki" - za pół roku karmienia,
  • "złote cycki" - za rok karmienia,
  • "platynowe cycki" - za półtora roku karmienia,
  • "diamentowe cycki" - za dwa lata karmienia.

Mamy na forach internetowych dzielą się swoimi sukcesami i przyznają sobie gwiazdki, im więcej, tym lepiej.

Ten trend stał się na tyle popularny za granicą, że sklepy takie jak Amazon zaczęły sprzedawać gadżety związane z tym trendem: kubki, koszulki, breloczki, a cukiernie wykonują na zamówienie torty w kształcie kobiecych piersi w danym kolorze.

Chociaż pojawiają się głosy, że ten trend budzi niezdrową konkurencję, to większość jest zdania, że to fajny pomysł i warto "nagradzać" mamy. A wy co myślicie?

Zobacz także:

 

From @gracedanielscakes - Golden Boobies Cake to mark 1 year of breastfeeding for @jenidol.

Post udostępniony przez The Badass Breastfeeder (@thebadassbreastfeeder) Sie 13, 2018 o 2:54 PDT