Córka Antoniego Macierewicza liderem naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Aleksandra Wesołowska jest córką Hanny i Antoniego Macierewiczów. Jej zawód to laktotechnolog, czyli zajmuje się badaniem mleka kobiecego, jest również biochemiczką. Na codzień pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i to tu właśnie została wyróżniona jako jeden ze 100 liderów naukowych w latach 2017-2019. Córka byłego szefa MON jest założycielką Fundacji Bank Mleka Kobiecego, na profilu fundacji czytamy, że jej prezeska znacząco przyczyniła się do rozpromowania karmienia piersią:

Na liście 100 liderów naukowych w latach 2017-2019 Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na pozycji 32 znalazła się dr...

Opublikowany przez Fundacja Bank Mleka Kobiecego Wtorek, 25 sierpnia 2020

 

Fundacja Bank Mleka Kobiecego

Aleksandra Wesołowska jest założycielką i prezeską Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Banki mleka to organizacje, które umożliwiają karmienie naturalnym mlekiem niemowlęta, które z różnych powodów nie mogą być karmione mlekiem swojej matki. Mleko jest pozyskiwane od Honorowych Dawczyń, następnie bardzo dokładnie badane i zabezpieczane. Banki mleka to również placówki, które zajmują się szczegółowym badaniem mleka, które pozwala na wprowadzenie odpowiednio dobranej diety dzieciom z problemami zdrowotnymi, na przykład urodzonym przedwcześnie.