Cielecka o #MeToo

Afera Harveya Weinsteina dała początek wielkiej dyskusji na temat przemocy seksualnej. Jednym z efektów była internetowa akcja #MeToo. Dzięki niej wiele kobiet na całym świecie odważyło się opowiedzieć o swoich traumatycznych doświadczeniach związanych z wykorzystywaniem seksualnym. Teraz głos zabrała Magdalena Cielecka, aktorka znana z zaangażowania w sprawy społeczne. Co jednak ciekawe, Cielecka nastawiona jest do całej akcji dosyć sceptycznie. Co powiedziała?

Cielecka kontrowersyjnie o akcji #MeToo

W udzielonym ostatnio wywiadzie dla "Twojego Stylu" aktorka krytycznie wypowiedziała się w przedmiocie molestowania kobiet, mówiąc:

Teraz dużo mówi się o przemocy wobec aktorek, przypadkach molestowania. Dziwi mnie trochę i wzbudza moje podejrzenia, gdy aktorka po 20 latach przypomina sobie, że producent położył jej rękę na kolanie, że ktoś proponował jej, żeby wpadła do niego do pokoju hotelowego. Mnie także składano takie propozycje. I jeśli chciałam w tych pokojach zostawać, zostawałam. A jeśli nie - wychodziłam. Byłam dorosła. Biorę za to odpowiedzialność.

Co o tym sądzicie? Zgadzacie się z Cielecką? Naszym zdaniem szczerość zawsze jest w cenie i nawet jeśli nie zgadzamy się z aktorką, to bardzo szanujemy za odwagę i gotowość, by otwarcie mówić co myśli.