Celine Dion wydała nową płytę. Kiedy „Courage” ujrzy światło dzienne?

Ostatnimi czasy o wokalistce było głośno wcale nie przez wzgląd na jej dokonania muzyczne: gwiazda zdaje się chudnąć w oczach i to właśnie podejrzenie anoreksji, które zresztą pojawiło się nie po raz pierwszy, było tym, co zwróciło ku niej oczy masowego odbiorcy.

Celine Dion ostro odpowiada na zarzuty na temat swojego wyglądu: "Czuję się piękna, silna, nieustraszona i atrakcyjna"

Tymczasem jednak, jak się okazuje, Celine Dion ma się całkiem dobrze, a swoją twórczą energię przekuwa w coś całkiem materialnego: w Las Vegas podczas show artystka zaprezentowała koncertową wersję utworu „Flying on my own”, który w wersji studyjnej znajdzie się na nowej płycie. Ta ujrzy światło dzienne już w listopadzie br.

Nowy utwór Celine Dion Flying on my own

Wspomniany utwór to owoc współpracy Kanadyjki z Davidem Guettą, ale na krążku znajdą się tez utwory skomponowane i wykonane także z inną gwiazdą, a mianowicie z Sia. Zanim płyta trafi na sklepowe półki, Dion odbędzie trasę koncertową ją promująca, której towarzyszyć będzie promocja książki.

Z „Courage World Tour” we wrześniu Dion odwiedzi Stany Zjednoczone i Kanadę, gdzie będzie można posłuchać nowości do połowy marca. Nowy utwór przyjęty został z ogromnym entuzjazmem, a w komentarzach w internecie pojawiały się głosy, że nowości pozwolą artystce znów wrócić na zawodowy szczyt.

Płyta to jedno, ale fani gwiazdy zacierają ręce na coś jeszcze: zgodnie z informacją ujawnioną przez portal Variety właśnie ruszyły prace nad biograficznym filmem o gwieździe. „The Power of Love” w reżyserii Valerie Lemercier, którego scenariusz został zatwierdzony przez główna bohaterkę, ma mieć swą premierę w przyszłym roku.  

Celine Dion tworzy od 35 lat i uważana jest za jedną z najważniejszych piosenkarek wszechczasów. Płyta „Courage”, która wydana zostanie nadchodzącej jesieni będzie 24 albumem studyjnym w jej dorobku. Zaraz po Madonnie Dion jest drugą artystką, która może pochwalić się największą ilością sprzedanych płyt: w rękach fanów jest ponad 220 milionów albumów jej autorstwa.

Czekacie na nowy album Celine Dion?