Nowy trend BOTOKS ŁYDEK wzbudza mieszane uczucia zwolenników niechirurgicznych zabiegów. Z jednej strony wielu specjalistów uważa to za coś dziwnego, a z drugiej – zabieg ma coraz więcej zwolenników.

- Do tej pory leczenie mięśni łydek botoksem było bardziej powszechne w azjatyckiej grupie pacjentów - mówi dr Aoife Turner, chirurg estetyczny i plastyczny. Okazuje się więc, że nie jest to wcale zabieg, który dopiero co wymyślono.

BOTOKS ŁYDEK – wyszczuplenie nogi

Kosmetyczka, dr Jane Leonard mówi, że na zabieg BOTOKS ŁYDEK decydują się osoby, którym zależy na lepszym dopasowaniu się butów do kolan. Brzmi dziwnie, prawda?

- Zabieg jest stosowany w celu wyszczuplenia mięśnia żołądkowego z tyłu nogi. Botoks rozluźnia ten mięsień, a następnie go obkurcza, ponieważ nie jest już tak często używany - wyjaśnia ekspertka.

Zabieg wydaje się prosty? Niekoniecznie. Toksyna botulinowa (botoks) to neurotoksyczne białko, które po wstrzyknięciu na jakiś czas paraliżuje mięśnie. Osoby decydujące się na zabieg BOTOKS ŁYDEK muszą być pewne, że wstrzykną wystarczająco dużą ilość substancji, aby wyszczuplić mięsień, a jednocześnie nie zaszkodzić sobie i być zdolnym do chodzenia.

ZOBACZ TEŻ:

BROWTOX - na czym polega botoks brwi?

Le Botox, czyli jak Francuzki poprawiają urodę?

BOTOKS ŁYDEK – efekty. Jak organizm reaguje na zabieg?

Dr Aoife Turner wyjaśnia:

- Przy odpowiedniej ilości botoksu uzyskasz mniejszą aktywność mięśni.

Oznacza to, że efekt będzie dokładnie odwrotny do tego, co dzieje się z ciałem sportowca, który dużo ćwiczy i nabiera masy. Według Turnera, aby uzyskać pożądany efekt, należy wstrzyknąć ok. 50-100 jednostek substancji na łydkę. Dla porównania, do wykonania botoksu redukującego zmarszczki potrzeba 50 jednostek.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Botoks na depresję? 5 zaskakujących powodów, dla których stosujemy botoks

Baby Botox, czyli botoks w wersji light - jak to działa?

BOTOKS ŁYDEK. Czy nowy trend jest bezpieczny?

Chociaż eksperci twierdzą, że zabieg jest bezpieczny, jeśli jest wykonywany pod okiem doświadczonego i dobrze wyszkolonego lekarza, to każdy botoks łydek niesie za sobą ryzyko. Może zdarzyć się, że zabieg wykonany nawet przez najlepszego specjalistę, będzie nieprawidłowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Brigitte Macron - pierwsza dama Francji ofiarą botox shamingu?

Ta fryzura w stylu J.Lo odmłodzi Cię lepiej niż botoks!