Biustonosz samonośny – push up

Biustonosz samonośny push up to doskonała opcja dla kobiet, które chcą ukryć stanik i jednocześnie unieść piersi tak, aby idealnie wypełniały głęboki dekolt w sukience. Taki stanik jest dyskretny, a mimo tego świetnie radzi sobie z podtrzymywaniem biustu.

Mogłoby się wydawać, że stanik, który nie ma metalowych fiszbin ani nawet ramiączek, nie da rady utrzymać i pięknie wymodelować piersi, a jednak jest to możliwe! Biustonosz samonośny push up robi to poprzez zebranie biustu i zbliżenie piersi do siebie za pomocą ściągacza, łączącego obie miseczki.

Czy mając duże piersi, również można go używać? Rozmiarów biustonoszów samonośnych jest sporo, ale przy większych piersiach starajmy się wybierać nieco bardziej zabudowane modele. Taki wybór da nam większy komfort oraz lepszy efekt uniesienia. Minusem jest to, że taki typ stanika ogranicza trochę wybór stylizacji, przy których bielizna będzie całkowicie niewidoczna.

Biustonosz samonośny wiązany

Biustonosz samonośny ze ściągaczem zyskał wiele zwolenniczek ze względu na swoją funkcjonalność. W przeciwieństwie do stanika samonośnego ze zwykłymi zapięciami jest bardziej uniwersalny – ma niżej umiejscowione łączenie, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na bardziej wycięte dekolty. 

Takie łączenie pozwala również na indywidualne dopasowanie stanika. Za pomocą ściągacza dostosowujemy go do własnych piersi, mamy więc pewność, że stanik przylepny będzie leżał idealnie, jeśli tylko odpowiednio dobierzemy rozmiar miseczki.

Miseczki, w jakie został wyposażony biustonosz samonośny wiązany, są odpowiednio wyprofilowane i lekko usztywnione, dzięki czemu stanik rewelacyjnie zbiera piersi.

Biustonosz silikonowy samonośny

Samonośny biustonosz, wyposażony w dwie miseczki wykonane z silikonu łączone ze sobą specjalnym zapięciem, będzie dobry dla osób z mniejszym biustem – jest mniej zabudowany, więc może mieć problemy z utrzymaniem większych piersi.

Zobacz także:

Stanik silikonowy ma zapięcie mniej więcej na środku, więc o ile nie sprawdzi się do głębokich dekoltów, o tyle może okazać się świetny do kreacji z wycięciem pod biustem.

Zaletą jest także komfort związany z jego zakładaniem. Z racji tego, że jest on zapinany, możemy rozpiąć go na czas przyklejania i bez problemu zrobić to pojedynczo, bez zwisającej obok drugiej miseczki.

Stanik samonośny – jak zakładać

Aby stanik samonośny utrzymał się na miejscu przez całą imprezę, należy go odpowiednio założyć. Z początku może wydawać się to dosyć skomplikowane, ale szybko okazuje się, że po odpowiednim przygotowaniu, praktycznie nie mamy żadnych problemów z jego przyklejeniem.

Zacznij od odpowiedniego dostosowania skóry. Koniecznie musi być świeżo umyta i w pełni wysuszona. Stanik przyklejony na mokrą czy spoconą skórę nie zostanie na swoim miejscu zbyt długo, być może nawet się nie przyklei. Kolejna istotna sprawa to nienakładanie żadnych kremów, balsamów czy olejków na skórę przed założeniem biustonosza samonośnego. Taki krok również obniżyłby przyczepność kleju.

Gdy skóra jest już przygotowana, możemy przejść do naklejania. Odrywamy folię zabezpieczającą z jednej miseczki i zbieramy nią pierś tak, aby sutek znalazł się w wyznaczonym miejscu. Przytrzymujemy kilka sekund, aby klej dobrze się przyczepił i powtarzamy to samo na drugiej piersi.

Na koniec w zależności od tego, jaki model posiadamy, łączymy miseczki ze sobą lub ściągamy sznurek, aby unieść biust.

Biustonosz samonośny trzyma się naprawdę mocno, dlatego aby go odkleić, należy zwilżyć skórę wodą i powoli go oderwać. Ściągnięty stanik nadaje się oczywiście do kolejnego użycia – zachowuje w pełni swoje właściwości przylepne.

Biustonosz samonośny – do jakich sukienek

Stanik przyklejany sprawdzi się najlepiej w sukienkach z odkrytymi plecami, pozwala bowiem na ich pełne wyeksponowanie. Plecy pozostaną nagie, przy czym biust będzie świetnie podtrzymywany – to świetne rozwiązanie na imprezy!

Biustonosz samonośny pasuje też do sukienek z mocno wyciętym dekoltem. Niektóre modele mają specjalnie wyprofilowane miseczki i obniżone łączenie, pozwalające na całkowicie niewidoczne podtrzymywanie piersi.

Biustonosze samonośne mogą okazać się przydatne także na co dzień. Świetnie nadadzą się do sukienek z odkrytymi ramionami – szczególnie hiszpanek, które niewątpliwie pokochały polki i chętnie wybierają je do swoich letnich stylizacji.

Stanik samonośny stanowi więc najlepsze rozwiązanie w przypadku sukienek z niestandardowymi wycięciami. Pamiętajmy przy tym, że koronki czy przeźroczyste siateczki także mogą odsłaniać części klasycznego biustonosza – warto więc poszukać odpowiedniego stanika samonośnego, który będzie dopasowany do wszystkich odkrytych elementów sukienki.