Linia Eco Friendly od Bandi spełnia wymagania najdelikatniejszej skóry. Najwyższej jakości składniki są bezpieczne, ponieważ pochodzą z naturalnych źródeł. Ich zadaniem jest dbanie o skórę na wielu poziomach. Jak to robią?

Dbają o równowagę mikrobiomu czyli flory bakteryjnej skóry, wzmacniając jej właściwości immunologiczne, a także wspierają naturalne funkcje bariery ochronnej naskórka, przeciwdziałając podrażnieniom. Stymulują też syntezę kolagenu, działając przeciwstarzeniowo. W linii EcoFriendly zastosowano kompleks pre i probiotyków zawierający naturalne wielocukry, ekstrakt  z korzenia yakonu i  bakterie kwasu mlekowego. I to wciąż nie wszystkie magiczne składniki tych kosmetyków. Znajdziecie w nich jeszcze bioferment - otrzymywany w wyniku fermentacji bambusa, który jest łatwo przyswajalnym źródłem krzemionki, usprawniającej odnowę komórkową skóry. O nawilżenie dba trehaloza, która jednocześnie wzmacnia naturalne funkcje bariery ochronnej naskórka, zmniejsza swędzenie, przeciwdziała podrażnieniom. Z kolei bakuchiol, otrzymywany z jadalnych nasion indyjskiej rośliny Babći, jest roślinnym odpowiednikiem retinolu, wykazuje jego skuteczność, ale bez efektu podrażnienia. Delikatnie złuszcza, ujędrnia, poprawia koloryt, koi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka.

W linii Eco Friendly działają na naszą korzyść także inne magiczne składniki, takie jak kojąca matcha, niwelujące cienie pod oczami algi, lekko złuszczające drobinki z pulpy drzewnej i rozświetlający kawior limonowy. To po prostu koktajl idealny.

A dla tych z nas, dla których losy planety są ważne - wszystkie formuły tej niezwykłej linii są biodegradowalne, bez parabenów, ftalanów, zapachów i barwników, dlatego poleca się je nawet kobietom w ciąży. Bandi, jako pierwsza firma w Polsce, wprowadza ekoceutyki, czyli proekologiczne i hypoalergiczne kosmetyki, które na świecie są od dawna niezwykle popularne. Są dobre dla planety a jednocześnie skuteczne jak profesjonalna pielęgnacja. Eco Friendly dba o nas i o świat.