Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. To przy nim zjadamy rodzinne posiłki, podejmujemy gości bądź relaksujemy się, czytając książkę i popijając kawę. Z tego względu posiada on specjalne znaczenie dla wszystkich mieszkańców. To właśnie w tym przedmiocie gromadzi się również energia domu, która aktywowana w nieodpowiedni sposób przyjmie negatywny ładunek i zaprosi do życia pecha i troski. Pisałyśmy już o tym, że babcia z Lubelszczyzny zdradziła, by nie gwizdać przy stole, ponieważ prowadzi to do tego, że zło zalęgnie się wokół nas. Kolejny ważny przesąd pochodzi z Podlasia. Sprawdź, czego jeszcze nie robić. 

Zobacz także: 

Nigdy nie rób tego przy rodzinnym stole

Prawda zawarta w ludowych przesądach jest przekazywana przez starsze pokolenia. Jedna z mieszkanek Podlasia zdradziła nam, czego nie robić, by w domu nie rozgościło się nieszczęście. Okazuje się, że dobra passa będzie trwać tylko pod jednym warunkiem. Nigdy nie rób tego przy rodzinnym stole. W przeciwnym razie twoje życie zamieni się w pasmo niepowodzeń. 

Babcia z Podlasia powiedziała nam, że siedząc przy stole, nie można zamartwiać się i narzekać. Jeśli będziesz postępować w ten sposób, energia domu zwróci się przeciwko tobie, a los obarczy cię sami złymi wydarzeniami. Lepiej więc zachować dla siebie wszelkie troski i nie mówić o nich na głos, kiedy znajdujesz się w pobliżu tego przedmiotu.  

Zobacz także: 

Rada babci z Podlasia

Zwyczaj mówiący o tym, aby nie skarżyć się na swój los przy stole, pochodzi z terenów północno-wschodniej Polski. Stara mieszkanka Podlasia powiedziała, że takie działanie wpływa szczególnie niekorzystnie na 2 ważne sfery życia. A mianowicie narzekanie w tym miejscu sprawia, że niebawem zacznie brakować ci miłości i pieniędzy. Oto w jaki sposób możesz zacząć to odczuwać: 

Zobacz także:

  • kłótnie z domownikami będą zdarzać się coraz częściej,
  • będziesz mieć poczucie niezrozumienia i przytłoczenia obowiązkami, 
  • irytacja i brak cierpliwości będą towarzyszyć ci na każdym kroku, 
  • odczujesz brak czułości i miłych słów pod swoim adresem, 
  • nieoczekiwane wydatki nie będą mieć końca,  
  • nie będziesz w stanie odłożyć nawet mniejszych sum pieniędzy, 
  • wszystkie inwestycje okażą się nietrafione. 

Podlaski przesąd o narzekaniu przy stole jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jego długa tradycja sprawia, że wiele osób traktuje go w bardzo poważny sposób. To dawny zwyczaj, który przestrzega przed pechem. Aby ominąć wszelkie złe chwile, wystarczy nie poruszać tematów życiowych trosk i bolączek, kiedy znajdujesz się w pobliżu tego mebla. To wystarczy, by odsunąć od siebie nieszczęścia miłosne i finansowe.