Anja Rubik ministrem edukacji?

Agata Młynarska gorąco wspiera akcję społeczną na temat edukacji seksualnej #SEXEDPL. Anja Rubik od dłuższego czasu prowadzi spotkania edukacyjne dla młodych ludzi, angażując w nie edukatorów seksualnych. Wydała też pierwszy prawdziwy elementarz seksu dla szkół, w którym bez pardonu rozmawia o potrzebach dzieciaków, edukuje i wyjaśnia często podstawowe pojęcia. Książka Anji Rubik #SEXEDPL jest też podręcznikiem, który uczy tolerancji i pozwala oswoić własną seksualność.

Aktualnie trwa akcja, w której szkoły mogą się zgłaszać po bezpłatne podręczniki #SEXEDPL. Do szkół w Polsce trafi 1000 bezpłatnych egzemplarzy. Modelka i aktywistka chce w ten sposób wspomóc nauczycieli w rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży.

Agata Młynarska wspiera Anję Rubik

Agata Młynarska bardzo często wspiera inicjatywy, które często uważane są za kontrowersyjne. Tym razem zasugerowała, że Anja Rubik powinna zostać ministrem edukacji. Podpisała tak screen z telewizyjnej rozmowy Rubik z Moniką Olejnik w "Kropka nad i".

"Aniu, zostań ministrem edukacji. Dziękuję Ci za #sexedpl. Dziś w "Kropka nad i" pokazałaś najwyższy lot. Klasa, profesjonalizm, spokój, merytoryka i mądrość. Brawo i dziękuję, a książkę kupuję dla moich wnuczek"

Sama w jednym z wywiadów przyznała, że na pewno kupi książkę - elementarz o seksie Anji Rubik, bo w jej dzieciństwie zabrakło podstawowej edukacji seksualnej i chce dać szansę młodemu pokoleniu.

Oczywiście kupię tę książkę, z ciekawości dla siebie i swoich wnuczek. Mogę jedynie ubolewać, że za moich czasów nie było takich książek, bo na pewno bym korzystała, ponieważ edukacja seksualna jest niezwykle potrzebna. Rodzice nie umieją rozmawiać z dziećmi i uciekają przed tematem, jakim jest seks., powiedziała Agata Młynarska w rozmowie z Onetem.

My od początku wspieramy #SEXEDPL, ponieważ jeszcze nigdy w naszym kraju, od czasów Wisłockiej, nie było tak tak szeroko rozpowszechnionej inicjatywy dotyczącej cielesności. Przy obecnym stanie wiedzy polskich nastolatków, o czym mówiła nam jakiś czas temu w wywiadzie sama Anja Rubik, warto edukować. Popieramy, a Wy?