OBEJRZYJ

PASOLINI

Doskonały film biograficzny o jednym z mistrzów włoskiego kina. W zasadzie to próba rekonstrukcji ostatnich godzin życia Pasoliniego (w tej roli ulubieniec Andersona, Willem Dafoe) człowiek renesansu, dramaturga, autora scenariuszy, reżysera, pisarza. Susan Sontag okrzyknęła go najbardziej rozpoznawalną postacią włoskiej kultury po II wojnie światowej.

Mocny, przytłaczający wręcz klimat idzie w parze ze stylem filmowym głównego bohatera. O podróży zwanej życiem.

OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I MROKU

Film „Opowieść o miłości i mroku” opiera się na wspomnieniach Amosa Oza z czasów dorastania w Jerozolimie. I jest debiutem reżyserskim aktorki Natalie Portman, która ma żydowskie korzenie.

To również biograficzny film o pisarzu, który wspomina dzieciństwo u boku rodziców: pragmatycznego ojca Ariego i marzycielskiej, obdarzonej niesamowitą wyobraźnią matki, Fani. Jego rodzina była jedną z wielu, które wyemigrowały z Europy do Palestyny uciekając przed wojenną traumą. Cały film zbudowany jest niczym mroczne i magnetyczne historie opowiadane Ozemu przez matkę (Natalie Portman). Polecamy ku głębszej refleksji nad dramatem historii.

WYBIERZ SIĘ

TITANIC THE EXHIBITION

15 kwietnia 1912 to data, która zapisała się historii jako jedna z najtragiczniejszych w żegludze morskiej. Titanic, najsłynniejszy i najbardziej luksusowy w latach 20. statek swoich czasów, zatonął na mroźnych wodach Atlantyku, po zderzeniu z lodowcem. O tym wydarzeniu powstało kilka filmów, w tym nasz ulubiony z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet, a obecnie ponad 200 eksponatów wystawiono na Titanic The Exhibtion  w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.  Dziś mijają 104 lata od zatonięcia legendarnego statku pasażerskiego, może warto więc wybrać się w weekend na tę wyjątkową wystawę?

POCZYTAJ

HISTORIA PSZCZÓŁ

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów. Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji.  Akcja dzieje się w trzech miejscach i trzech różnych dekadach. 

Anglia, rok 1857, Stany Zjednoczone 2007, Chiny rok 2098. Trzech bohaterów, William (marzył o karierze naukowca, a życie potoczyło się nieco inaczej, przynosząc mu duża rodzinę, o którą trzeba zadbać) , George (właściciel kilkuset uli, które chciałby przekazać w spadku synowi, niestety bez entuzjazmu żony) i Tao (żyje w Chinach przyszłości, w jednym miejscu na ziemi, które poradziło sobie z ekologiczną katastrofą) zajmują się spełnianiem marzeń, a każde z nich upatruje swojego szczęścia w pszczołach. Doskonała, wielowątkowa lektura na weekend!

SEKS TRUJĄCY. SEKS DOSKONAŁY. COACHING RELACJI.

Maciej Bennewicz w swojej drugiej już książce mówi bez tabu o jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, seksie. Chociaż mówi się o nim coraz otwarciej, chociaż napisano na jego temat tysiące książek i artykułów, nakręcono niezliczone filmy wciąż pozostaje tajemnicą, tęsknotą, czasem problemem.

„Odkryj potencjał relacji intymnej. W jaki sposób? Wykorzystaj coaching, czyli trening rozwoju osobistego. Określ swoją aktualną satysfakcję seksualną, zastanów się czego pragniesz, wypełnij przestrzeń między stanem obecnym, a własnymi pragnieniami.”  Brzmi zachęcająco?