Problemy z erekcją i obniżone libido są przeszkodą na drodze do udanego seksu. Zanim jednak sięgniecie po apteczne preparaty, skorzystajcie z mocy ziół. Te naturalne afrodyzjaki mogą nie tylko podkręcić wasze libido i wspomóc potencję, ale również wpłynąć pozytywnie na cały organizm.

Zioła na potencję i libido

Ziołolecznictwo może mieć zbawienny wpływ na problemy z potencją, erekcją i libido. Należy jednak podkreślić, że działanie ziół nie jest natychmiastowe. Mimo wszystko regularne stosowanie "naturalnych wspomagaczy" ma sens. Te cztery zioła na potencję i libido ceniono już w starożytności i dziś wciąż wiele mówi się o ich magicznej mocy...

1. Żeń-szeń na potencję i libido

Już wiele wieków temu, w starożytnej Azji, roślinę uznano za afrodyzjak. Korzeń żeń-szenia ma wzmagać popęd seksualny u mężczyzn i kobiet. Koreańska roślina pobudza i wykazuje właściwości przeciwstresowe, a więc picie jej wieczorem świetnie wpływa na atmosferę między partnerami. Co więcej, udowodniono, że zażywany regularnie żeń-szeń realnie większa syntezę tlenku azotu, który jest niezbędny w procesie erekcji. W praktyce - wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych członka, umożliwiając tym samym zwiększenie napływu krwi do prącia.

Żeń-szeń / fot. Getty Images

2. Korzeń maca na libido i potencję

Swoje "ziele miłości" mają też mieszkańcy Ameryki Południowej. Korzeń maca to roślina przez wielu określana jako "peruwiański żeń-szeń". Zawiera aminokwasy, fitohormony, minerały i witaminy, które wpływają na funkcje seksualne i przyczyniają się do podkręcenia libido u mężczyzn i kobiet. W przypadku panów zioło może redukować zaburzenia erekcji i poprawić jakość nasienia. Wykazano bowiem, że korzeń maca poprzez zwiększanie ich ruchliwości oraz ogólnej ich liczby, może podnieść jakość plemników. U kobiet natomiast pozytywnie wpływa na proces owulacji.

Zobacz także:

Sproszkowany korzeń maca / fot. iStock

3. Ziele Damiana potencję i libido

To kolejny, niezwykle ceniony naturalny afrodyzjak (zwłaszcza przez kobiety). Ziele Damiana pozytywnie wpływa na kobiece i męskie libido - pobudza układ nerwowy do zwiększonej aktywności oraz podnosi poziom niektórych hormonów płciowych. Odpręża, dodaje energii i poprawia nastrój, co szczególnie docenimy podczas intymnych wieczorów we dwoje. Herbata z liści Damiana znana jest także ze swoich walorów smakowych, a więc jej zaletą jest nie tylko zbawienne działanie na libido, ale również fakt, że można ją pić bez grymasu na twarzy.

Ziele Damiana / fot. iStock

4. Miłorząb japoński (ginkgo biloba) potencję i libido

Miłorząb japoński, znany także pod nazwą ginkgo biloba, zawiera flawonoidy, wzmacniające erekcję i popęd seksualny u obu płci. Wyciąg z tej rośliny, podobnie jak w przypadku żeń-szenia, wpływa na zwiększenie przepływu krwi do narządów płciowych, a co za tym idzie może przyspieszać pojawienie się i utrzymanie erekcji. Działa rozluźniająco - dzięki niemu przeżywanie orgazmu może być bardziej intensywne, co szczególnie dostrzegą panie regularnie pijące napar z miłorzębu. 

Miłorząb japoński (ginkgo biloba) / fot. iStock

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: