Sennik - ogień

W senniku ogień to jeden z ważniejszych symboli. To oznaka przemiany, siły, życia. Szczególnie istotne jest, jak ogień został przedstawiony we śnie. Wówczas można dokładnie interpretować znaczenie ognia w senniku. Ogień wyraża nasze silne emocje. Często to oznaka przemiany, która nas czeka i której będziemy musieli się poddać. Interpretując znaczenie ognia we śnie, ważne jest, żebyśmy dokładnie przyjrzeli się połączeniu symboli. 

Osoby, które często miewają sny z ogniem są energiczne, wybuchowe i skłonne do gwałtownych działań. Potrafią być impulsywne i czasem zdarza im się zrobić coś pod wpływem emocji, nie patrząc na możliwe zagrożenia. Łatwo nawiązują kontakty z ludźmi, lecz na dłuższą metę mogą do siebie zrazić niektóre osoby.

Inaczej zinterpretujemy sen o ogniu, sen o rozpalaniu ognia, strach przed ogniem, płonący ogień, a inaczej rozprzestrzeniający się ogień. Właśnie takie detale mają znaczenie i odczytuje się je inaczej w sennikach. Jeśli chcesz dokładnie odczytać, co oznacza ogień w senniku, zerknij na znaczenie ognia we śnie w naszym artykule poniżej. Jedno jest pewne, przesłanie płynące ze snów o ogniu jest najczęściej dość wyraziste i dotyczy nas samych. Dlatego nie bagatelizuj znaczenia ognia we śnie i koniecznie zajrzyj do sennika. 

Sennik: sen o ogniu

Ogień - jeden z najpotężniejszych żywiołów. Przez wieki dawał ludziom ciepło i światło, ale i był źródłem niewyobrażalnego zagrożenia i posiadał niszczycielską moc. Właśnie dlatego mając sen o ogniu, nie potrafimy wobec tego przejść obojętnie. 

Sny o ogniu od razu budzą nasz niepokój i zmartwienie. Wybudzeni gwałtownie z takiego snu nie potrafimy się uspokoić i zastanawiamy się, czy to przypadkiem nie ostrzeżenie. Ogień w senniku ma bardzo wiele znaczeń. Warto przypomnieć sobie dokładnie, jak wyglądał nasz sen o ogniu i znaleźć dokładną interpretację.

Sen o ogniu często oznacza przemianę, której będziemy musieli się poddać. Ogień potrafi również jednoczyć, wskazując na silną namiętność wśród zakochanych.

W śnie możemy przyglądać się płonącemu ogniowi, rozpalać ognisko, uciekać przed pożarem, być w centrum pożaru, ogrzewać ręce przy ognisku, być obserwatorem jak pali się dom, gasić pożar. Jest tak wiele interpretacji ognia we śnie, że nie powinniśmy polegać tylko na symbolice ogólnej ognia we śnie.

Zobacz także:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sennik - co oznacza ogień we śnie?

Sen o ogniu może być interpretowany na wiele sposobów. Jeśli we śnie widzimy ogromny słup ognia na niebie, to znaczy, że w naszym życiu możemy spodziewać się radosnych wydarzeń. Z kolei gasnący ogień oznacza, że obawiamy się problemów finansowych. To powinno skłonić nas do działania i przygotowania planu awaryjnego.

Ogień, który nas trawi we śnie, symbolizuje, że jesteśmy niewolnikami samych siebie. Własnych namiętności i żądz. Z kolei ogień płonący w kominku, to zapowiedź pomyślnego rozwoju spraw sercowych. Jeśli we śnie patrzysz się na dopalający się ogień, to oznacza to "wypalenie się" związku. Natomiast, gdy ciągle tli się czerwony żar, to oznaka, że twój związek przetrwa.

Poniżej inne znaczenia ognia we śnie:

 • Płonące ognisko - masz grupę oddanych przyjaciół i serdecznych znajomych.
 • Rozpalasz ogień - wkrótce wzbudzisz w kimś wielką namiętność. To zapowiedź szczęścia w miłości. To świetna wróżba dla singli.
 • Widzisz ogień - świadomie generujesz energię.
 • Widzisz kogoś w ogniu - jest to dla Ciebie ostrzeżenie, że twoje cele są groźne.
 • Tańczysz wokół ognia - zapowiedź szczęścia w miłości.
 • Strach przed ogniem - oznacza absolutne oddanie. 
 • Rozprzestrzeniający się ogień - skłonności destrukcyjne albo niebezpieczeństwo.
 • Duża bliskość ognia wskazuje na skrajne uczucia. Sennik podpowiada, że możesz odczuwać zamęt.
 • Sen, w którym ciepło ognia jest na pierwszym planie - czujesz względem kogoś coś silnego.
 • Ogień płonący bez pryskających iskier - jesteś w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.
 • Idziesz w ogień - twoje zdrowie jest zagrożone. Możesz spodziewać się poważnej choroby. Może to też oznaczać pozbycie się nadziei albo poczucia winy

Ogień w domu

 • Ogień w domu -  podstawowe zmiany w życiu.
 • Ogień w domu z jasnym płomieniem - pozytywne zmiany w życiu.
 • Ogień w domu z ciemnym dymem - negatywne zmiany w życiu.

Gaszenie ognia

 • Szybkie gaszenie ognia wskazuje na wyzwania ze strony przeciwnika.
 • Pomagasz w gaszeniu ognia - intensywne procesy i uczucia.
 • Gaszenie ognia za pomocą moczu oznacza odmowę wiadomości albo zapobieganie rozprzestrzenianiu się czegoś.

Czasami we śnie odnajdujemy połączenie ognia i wody. To symbolizuje silne emocje. Spodziewaj się w życiu, że dopadną cię mieszane uczucia. Mogą one dotyczyć jakiejś osoby lub sprawy.

Sennik - bycie spalonym we śnie

Bycie spalonym we śnie wiąże się z kolei zakorzenionym głęboko w nas wstydzie czy poczuciu winy z powodu jakiegoś zachowania z realnego życia.

Jeżeli w naszym śnie płonie jakaś osoba z naszego otoczenia, trzeba zastanowić się, jakie cechy ona reprezentuje, i czy możemy przypisać je komuś lub czemuś z naszego codziennego otoczenia. Może to jakaś zaufana osoba, która zdradziła? A może praca, w której już nie widzimy możliwości rozwoju?

Sennik ogień - pożar

Szczególnie przerażający jest sen o pożarze. Należy go traktować jak ostrzeżenie. Uważaj na zazdrosnego partnera. Jeśli z kolei pali się na tobie odzież lub cała spłonęłaś we śnie, to wbrew pozorom to nie jest zła wróżba. Wręcz przeciwnie. Oznacza to całkowitą przemianę osobowości – wybaczenie komuś, poświęcenie się ideałom oraz znalezienie wielkiej, prawdziwej miłości.

Sennik - płomień

Sen, w którym występuje płomień, na przykład kiedy wpatrujemy się w płomień w ognisku czy kominku, symbolizuje, że podświadomie chcemy zdobyć nową wiedzę o sobie. Jesteśmy gotowi na taki rozwój i chcemy zajrzeć do swojego wnętrza.

Płomień w śnie wskazuje też na siłę oczyszczenia i przejście ze starego okresu życia w nowy. Możesz spodziewać się nadejścia nowego, szczęśliwego okresu w życiu. Nie bój się zmian, bo to dobrze wróży na przyszłość.

Płomień może też oznaczać, że poczułaś w sobie pozytywną siłę ognia. Jest także inna symbolika płomienia - może oznaczać płeć męską i zapowiadać, że boisz się utraty swojej siły.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ: